Eurai
Antradienį EP nariai patvirtino savo poziciją dėl ES ilgalaikio biudžeto peržiūros ir pasiūlė sustiprinti ES pasirengimą didėjantiems saugumo ir migracijos iššūkiams.

Europos Parlamentas įvertino Europos Komisija pasiūlymą peržiūrėti ilgalaikį ES biudžetą ir paragino prie beveik 66 milijardų eurų 2024-2027 m. ES biudžeto padidinimo pridėti dar 10 milijardų eurų. Tam pritarė 393 EP nariai, 136 nepritarė, o 92 susilaikė.

Europarlamentarai siekia sustiprinti tų sričių finansavimą, kurios padėtų ES geriau susidoroti su naujais iššūkiais. Jie siūlo skirti papildomus du milijardus eurų Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija, ir migracijos krizės valdymui. EP nariai siekia, kad papildomi trys milijardai eurų būtų skirti investicijoms į svarbias technologijas (STEP platformą), o penki milijardai eurų – ES pajėgumams valdyti nenumatytas krizes. Jie tikisi, kad dėl ES biudžeto peržiūros pavyks susitarti su ES Taryba artimiausiu metu, kad ES biudžetas galėtų būti padidintas jau nuo kitų metų.

EP pranešėjas Jan Olbrycht (Europos liaudies partija, Lenkija) teigė: „Norime stabilizuoti padėtį Ukrainoje su nauja 50 milijardų eurų dydžio parama. Siūlome skirti daugiau lėšų migracijai ir ES ekonomikai, kuri būtų teikiama per STEP platformą. Norime stabilizuoti biudžetą ir finansuoti ES ekonomikos gaivinimo paskolų palūkanas už ES biudžeto ribų.“

EP pranešėja Margarida Marques (Socialistai ir demokratai, Portugalija) pridūrė: „Šiandien Parlamentas įvardino lėšas, kurių reikės būsimus ketverius metus. Raginame ES Tarybą pradėti derybas. Iki metų pabaigos norime sutarti dėl tinkamos paramos Ukrainai, karo socialinių ir ekonominių pasekmių, pragyvenimo kaštų ir infliacijos augimo valdymo.“

ES ilgalaikis biudžetas nustato metinį galimų ES įsipareigojimų ir konkrečių išmokų dydį septynerių metų ciklui. Šiuo metu įgyvendinamas 2021-2027 m. biudžetas, dėl kurio buvo susitarta 2020 m. Šis sutarimas numatė ir ES biudžeto peržiūrą, kurią Europos Komisija pristatė šių metų viduryje.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email