2024, birželio 16, Sekmadienis

EP narė Rasa Juknevičienė: „Vėžys nėra nuosprendis“

Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcija ėmėsi svarbios iniciatyvos – suvienyti Europos pastangas kovojant su vėžiu. Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė teigia, kad frakcijos tikslas – siekti, jog tai būtų  vienas iš Europos Sąjungos svarbiausių prioritetų. R. Juknevičienė pabrėžia, kad XXI amžiuje vėžys nebėra nuosprendis.

„Su vėžiu esame susidūrę turbūt kiekvienas savo šeimoje – vieni šią kovą pralaimi, kiti – laimi. Mes solidarizuojamės su visai tais, kurie serga šia liga, ir esame pasiruošę ją įveikti kartu. Esame įsitikinę, kad vėžį įveikti įmanoma. Vėžys šiandien nėra nuosprendis. Vėžys yra bėda, tačiau ją šiuolaikinė visuomenė su šiuolaikine medicina tikrai gali žymiai geriau įveikti – tam reikia koordinacijos, taip pat geresnio mokslinių tyrimų finansavimo“, – teigia frakcijos narė R. Juknevičienė.

Pasak europarlamentarės, Europos Parlamente ELP frakcijos iniciatyva bus sukurtas specialus komitetas, kuris apibendrins informaciją, sistemins visas pastangas šioje srityje, bendraus su visuomene ir kt. Frakcija ragina ES šalis nares suvienyti jėgas kovojant su vėžiu prevencijos, tyrimų, ankstyvo diagnozavimo ir paramos pacientams srityse.

ELP siekia didesnio ir geresnio bendradarbiavimo tarp Europos tyrimų centrų, didesnio finansavimo vėžio tyrimams, taip pat užtikrinti, kad visoje Europoje būtų prieinama vienodos kokybės priežiūra vėžiu sergantiems asmenims.

Išsamesnė informacija apie ELP kampaniją prieš vėžį: https://eucanbeatcancer.eu

ELP frakcija yra didžiausia ir seniausia Europos Parlamento politinė grupė, vienijanti 182 parlamentarus iš įvairių Europos valstybių.

- Reklama -

Naujausi straipsniai