2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Švenčiame Europos dieną – vienybės ir solidarumo šventę

Laikomiausias egzaminas sugrįžta! Penkioliktas Europos egzaminas jau gegužės 9-ąją!

Nesvarbu, kiek tau metų, ar kur esi, išspręsk egzaminą portale https://europosegzaminas.lrt.lt, o tada švęsk Europos dieną. Žinias tikrinsime gegužės 9 d. nuo 8.00 iki 23.59 val.

Egzamine laukia 10 klausimų, į kuriuos atsakyti reikės kuo greičiau. Atsakymui į kiekvieną klausimą pasirinkti turėsite ne daugiau kaip po 1 minutę.

Dalyvavimas egzamine tai jūsų bilietas laimėti vieną iš puikių prizų.

Išspręsk egzaminą, o tada švęsk! Nes švęsti tikrai turime ką:

➧2024 m. sukanka 20 metų, kai Lietuva prisijungė prie Europos Sąjungos,

➧birželio 9 d. eisime balsuoti Europos Parlamento rinkimuose,

➧gegužės 9 d. minėsime Europos dieną!

Europos egzaminą rengia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Žaibiškas sambūris

EUROPE DIRECT Panevėžys drauge su Panevėžio muzikos mokyklos atlikėjais Europos dieną, gegužės 9-ąją, Panevėžio mieste rengia žaibišką sambūrį. Mus sutiksite ar prekybos centre, ar miesto aikštėje, galbūt kavinukėje, kur būsite netikėtai pasveikinti su Europos diena – taikos ir vienybės švente.

Diskusija rimtai, skirta Lietuvos narystės ES 20-mečiui

EUROPE DIRECT Panevėžys drauge su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindine mokykla rengia piliečių diskusiją, skirtą paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį, pamatyti Lietuvos pokyčius, tapus vakarietiškomis vertybėmis besiremiančios stiprios ekonominės ir politinės sąjungos nare. Diskusijoje dalyvaus:

Deividas Labanavičius, LR Seimo narys; Sandra Razminė, LR Seimo kanceliarija, Viktoras Bagamolovas, „Kuriame Europą su vietos savivalda” (BELC) tinklo narys; Indrė Baltraitytė, Švietimo mainų paramos fondo komunikacijos skyriaus vadovė; Virginija Juknienė, Panevėžio švietimo centro metodininkė; Solveiga Dagė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos organizatorė; Rima Burbienė, Panevėžio Pušaloto mikrorajono pirmininkė; Danutė Kriščiūnienė, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio miesto skyriaus valdybos pirmininkė, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė; miesto klubų, organizacijų ir mokyklų atstovai.

Diskusiją moderuos Petras Leikauskas, istorikas, Panevėžio „Šviesos” ugdymo centro vadovas,  ir Alina Misiūnienė, EUROPE DIRECT Panevėžys vadovė.

Diskusija vyks balandžio 29 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje.

Adresas: Parko g. 19. Pradžia 13.00 val.

 

Tarpregioninis seminaras „Geresnis internetas vaikams (BIK+): pristatoma BIK+ strategija, keičiamasi patirtimi apie saugesnio interneto edukacijai skirtas veiklas”

EUROPE DIRECT Maramureș, EUROPE DIRECT Panevėžys (Lietuva) ir EUROPE DIRECT Szolnok (Vengrija) 2024 m. vykdo tarpregioninio bendradarbiavimo veiklas, skirtas skatinti skaitmeninių kompetencijų ugdymą bei didinti jaunimo informuotumą apie skaitmeninės visuomenės galimybes ir rizikas. Iki balandžio 10 d. trijų regionų mokyklos pildė anketas, kur pristatė informaciją lietuvių/rumunų/vengrų ir anglų kalbomis apie saugesnio interneto edukacines veiklas. EUROPE DIRECT Maramureș projekte dalyvaujančias mokyklas gegužės mėnesio pabaigoje pakvies į tarpregioninį seminarą „Geresnis internetas vaikams (BIK+): pristatoma BIK+ strategija, keičiamasi patirtimi apie saugesnio interneto edukacijai skirtas veiklas”.

- Reklama -

Naujausi straipsniai