gaisrinė

Antradienį europarlamentarai patvirtino naują ES civilinės saugos mechanizmą, kuris buvo išbandytas neseniai įvykusių miškų gaisrų, audrų ir potvynių metu.

Naujasis teisės aktas, dėl kurio gruodį neoficialiai susitarta su ES Taryba, padės valstybėms efektyviau dalintis civilinės saugos ištekliais, kad būtų galima greičiau ir veiksmingiau reaguoti į stichines ir žmogaus sukeltas nelaimes.

Europos Parlamento (EP) prašymu numatyta sudaryti „RescEU“ išteklių rezervą, kuriam priklausys miško gaisrų gesinimo lėktuvai, didelio pajėgumo siurbliai, lauko ligoninės ir skubios pagalbos komandos. Šie ištekliai bus naudojami tik tuomet, jei valstybės neturėtų pakankamai savų išteklių reaguoti į nelaimę. Kada naudoti „RescEU“ rezervą – spręs Europos Komisija. EP taip pat sustiprino ES civilinės saugos žinių tinklą, kad lengviau vyktų mainai tarp jaunų specialistų ir civilinės saugos savanorių.

Teisės aktas patvirtintas 620 EP narių balsavus už, 22 prieš ir 35 susilaikius. Jis įsigalios po galutinio ES Tarybos pritarimo ir bus taikomas jau šią vasarą.

ES civilinės saugos mechanizmas šiuo metu veikia kaip savanoriška sistema, per kurią ES koordinuoja dalyvaujančių valstybių savanorišką pagalbą to paprašiusiai šaliai. Pastaraisiais metais ekstremalios oro sąlygos ir kiti panašūs reiškiniai paskatino ES valstybes sustiprinti tarpusavio pagalbos pajėgumus, tačiau dėl ribotų išteklių ES vis dar negali pakankamai joms padėti.

Print Friendly, PDF & Email