Europos Parlamentas

COVID-19 vakcinos

Europos Parlamento (EP) Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto nariai antradienį 11.45 val. Lietuvos laiku kartu su Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato atstove Sandra Gallina aptars COVID-19 vakcinų patvirtinimo procedūras, dabartinę jų stadiją, taip pat ES vakcinų užsakymo kiekius. S. Gallina yra vyriausioji ES derybininkė su vakcinų gamintojais. Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.

ES ir Jungtinės Karalystės susitarimas

Du EP komitetai, atsakingi už rekomendaciją visam Parlamentui, šią savaitę pradės diskusijas dėl gruodį pasiektos ES ir Jungtinės Karalystės prekybos sutarties. Pirmadienį šį procesą pradės EP Tarptautinės prekybos komitetas, ketvirtadienį – Užsienio reikalų komitetas. EP patvirtinimas yra būtinas sutarčiai įsigalioti. Stebėkite pirmadienio (nuo 17.45 val.) ir ketvirtadienio (nuo 11 val.) posėdžius tiesiogiai. Pirmadienį susitarimą taip pat aptars Transporto ir turizmo, Žuvininkystės bei Ekonomikos ir pinigų politikos komitetai.

ES ekonomikos gaivinimas

EP Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas pirmadienį nuo 17.45 val. balsuos dėl preliminaraus susitarimo su ES Taryba dėl 672,5 mlrd. eurų vertės ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo priemonės, kuria siekiama padėti ES valstybėms įveikti COVID-19 pandemijos sukeltą krizę. EP Biudžeto komitetas pirmadienį taip pat balsuos dėl susitarimo dėl programos „InvestEU“ bei techninės paramos priemonės. Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.

Biologinė įvairovė

EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas ketvirtadienį nuo 10 val. Lietuvos laiku rengia viešąjį svarstymą dėl ES biologinės įvairovės strategijos iki 2030 m. Komiteto nariai taip pat aptars rezoliucijos projektą šia tema. Strategijoje siūloma iki 2030 m. saugomomis teritorijomis paversti bent 30 proc. ES sausumos ir jūros teritorijų, pasodinti 3 mlrd. medžių, didinti ekologinio ūkininkavimo apimtis, mažinti pesticidų žalą gamtai, atlaisvinti upių vagas.
Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.

Teroristinis turinys internete

EP komitetai šią savaitę turėtų patvirtinti keletą svarbių susitarimų derybose su ES Taryba. Tarp reikšmingiausiųjų – susitarimas dėl įpareigojimo internetinėms platformoms tučtuojau pašalinti teroristinį turinį, dėl kurio pirmadienį spręs EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas, taip pat susitarimai dėl programų „Erasmus+“, „Kūrybiška Europa“ bei ES Solidarumo korpuso finansavimo naujojoje ES daugiametėje finansinėje programoje, dėl kurių pirmadienį spręs EP Kultūros ir švietimo komitetas.

Kova su vėžiu

Specialusis EP Kovos su vėžiu komitetas pirmadienį nuo 14.45 val. Lietuvos laiku rengia viešą konferenciją „Nugalėti vėžį – daugiau galimybių pacientams ir jų globėjams“, kurioje dalyvaus Europos medikų, pacientų organizacijų atstovai bei ES politikos formuotojai. Konferencijos programą galima rasti čia. Stebėkite renginį tiesiogiai.

Print Friendly, PDF & Email