kompiuteris
Teisė atsijungti
Europos Parlamento (EP) Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas antradienį 10 val. Lietuvos laiku balsuos dėl darbuotojų teisės skaitmeniniu būdu atsijungti nuo darbo reikalų po darbo valandų pabaigos ir atostogų metu. Europarlamentarai pabrėžia, kad šią teisę ypač būtina užtikrinti COVID-19 pandemijos metu, kai daugelis darbuotojų dirba nuotoliniu būdu iš namų.
Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.
 
Teisės viršenybės padėtis
EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas pirmadienį 18.30 val. Lietuvos laiku aptars teisės viršenybės padėtį Vengrijoje ir Lenkijoje. Kartu su Europos Komisijos nariu Didier Reynders europarlamentarai diskutuos apie pažeidimo procedūros pagal 7-ąjį ES sutarties straipsnį nagrinėjimo eigą, taip pat LGBTI bendruomenės padėtį šiose valstybėse. Į posėdį kviesti ir Lenkijos bei Vengrijos atstovai, tačiau iki šiol jie nepatvirtino savo dalyvavimo.
Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.
„Frontex“ veiksmai Graikijoje.
Antradienį 14.50 val. Lietuvos laiku EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje dalyvaus Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovas Fabrice Leggeri, kuris atsakys į europarlamentarų klausimus dėl galimų neteisėtų agentūros pareigūnų veiksmų Graikijos pasienyje. Didelio žiniasklaidos dėmesio susilaukė kaltinimai, kad pareigūnai šiame regione dalyvavo pabėgėlių atstūmimo nuo Graikijos pasienio operacijose, o „Frontex“ dėl to pradėjo tarnybinį patikrinimą. Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.
Prieglobsčio politika
EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje taip pat rengiamas galutinis balsavimas dėl ES prieglobsčio politikos reglamento „Dublinas III“ veikimo įvertinimo. Europarlamentarai įvertins dabartinės sistemos trūkumus, ypač ES pasienio valstybėse, taip pat pateiks pasiūlymus, kaip pagerinti atsakomybės pasidalijimą, tvarkant prieglobsčio prašymus. Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.
Kova su klimato kaita
Antradienį 10 val. Lietuvos laiku EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas balsuos dėl ES strategijos, kuria siekiama sumažinti negrįžtamų klimato pokyčių ir ekstremalių oro reiškinių poveikį. Europarlamentarai pateiks Komisijai savo pasiūlymus, tarp kurių – taršiausių ES pramonės sektorių vertinimas bei galimybė nutraukti jiems ES finansinę paramą. Stebėkite komiteto posėdį tiesiogiai.
Derybos su ES Taryba
Europarlamentarai iš skirtingų EP komitetų šią savaitę tęs derybas su ES Taryba dėl daugelio svarbių teisėkūros projektų, tarp jų ir susijusių su 2021–2027 m. daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimu. Vyks derybos dėl ES sanglaudos politikos reformos, Jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo, ES gynybos fondo, ES teritorinio bendradarbiavimo, automobilių išmetamo azoto oksido vertinimo ir kitų projektų.
Konferencija apie ES ateitį
EP pirmininkas David Sassoli bei EP politinių frakcijų lyderiai trečiadienį susitiks su Portugalijos ministru pirmininku António Costa aptarti šios šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų. Portugalijos pirmininkavimo, kuris prasideda 2021 m. sausį, metu turėtų prasidėti konferencija apie ES ateitį. Po susitikimo D. Sassoli ir A. Costa 13.45 val. Lietuvos laiku surengs spaudos konferenciją, kurią galima stebėti tiesiogiai.
Print Friendly, PDF & Email