2024, birželio 15, Šeštadienis

Sacharovo premijos laureatai ragina europiečius balsuoti ir apginti demokratiją

Dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose ragina daug Sacharovo premijos laureatų, tarp jų – Sviatlana Cichanouskaja, Oleksandra Matvičiuk ir Lorent Saleh.

EP rinkimų kampanijos #Balsuok vaizdo klipe Sacharovo premijos laureatai ir jų komandos siunčia ES piliečiams žinią dėl birželio 6-9 d. (Lietuvoje birželio 9 d.) vyksiančių Europos Parlamento rinkimų.

„Mes prarandame laisvę. Balsuokite, kad apsaugotumėte demokratiją, siųskite žinią už tuos, kurie negali to padaryti“, – sako 2022 m. Sacharovo ir Nobelio taikos premijų laureatė Oleksandra Matvičiuk, vadovaujanti Ukrainos žmogaus teisių organizacijai „Pilietinių laisvių centras“, kuri fiksuoja Rusijos karo nusikaltimus.

„Brangūs Europos piliečiai, jūs turite neįkainojamą dovaną: galimybę išsirinkti savo lyderius ir kurti savo ateitį“, – kalba Baltarusijos opozicijos lyderė ir 2020 m. Sacharovo premijos laureatė Sviatlana Cichanouskaja.

“Sunku sukurti demokratiją, bet ją labai lengva prarasti”, – priduria Lorent Saleh, buvęs politinis kalinys ir 2017 m. Sacharovo premijos laureatas iš Venesuelos.

Vaizdo klipe taip pat kalba 2021 m. Sacharovo premijos laureato Rusijos kalėjime mirusio Aleksejaus Navalno biuro vadovas Leonidas Volkovas, o taip pat Sacharovo tinklo nariai, pavyzdžiui, mados kūrėja Louise Xin (Švedija).

Prestižinę Sovietų Sąjungos disidento Andrejaus Sacharovo vardu pavadintą premiją už minties laisvę Europos Parlamentas skiria kasmet. Ji buvo įsteigta 1988-aisiais siekiant pagerbti asmenis ir organizacijas, ginančias žmogaus teises.

- Reklama -

Naujausi straipsniai