2024, liepos 15, Pirmadienis

R. Juknevičienė paragino Europos Parlamentą oficialiai užmegzti ryšius su demokratine Baltarusija, kuriai vadovauja Sviatlana Cichanouskaja

reklama rubai

Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje Strasbūre kalbėdama debatuose apie Lukašeknos režimo aktyvų vaidmenį Putino kare prieš Ukrainą EP narė, Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė pažymėjo, kad du karo nusikaltėliai – Lukašenka ir Putinas – laiko baltarusių tautą nelaisvėje ir ją terorizuoja.

„Lukašenka ne tik pavogė rinkimus, bet ir atidavė Baltarusijos suverenitetą Rusijai. Lukašenka, kaip ir Irano režimas, padeda Rusijai kare prieš Ukrainą. Jie atsakingi už karo nusikaltimus. Jiems turi būti taikomos sankcijos ir jie turi būti teisiami Tarptautiniame tribunole“, – sakė EP narė.

Pasak R. Juknevičienės, Lukašenka jaučiasi pažeidžiamas ir išsigandęs.

„Jis būtų atidaręs antrąjį frontą prieš Ukrainą. Tačiau jis žino tikrąją Baltarusijos žmonių valią – jie pasisako prieš Rusijos agresiją, siekia būti gerais ukrainiečių kaimynais“, – sakė politikė.

Iš baltarusių savanorių suformuotas K. Kalinausko pulkas Ukrainoje yra tikroji Baltarusijos žmonių valios išraiška.

Tačiau Lukašenkos režimas ir toliau represijomis bei kalinimais baugina žmones. Politinių kalinių yra beveik 1500. Jų skaičius vis auga.

„Kviečiu kiekvieną iš jūsų tapti vieno iš politinių kalinių krikštatėviu. Kiekvienas nusiųstas atvirukas ar telefono skambutis jų šeimai bus reikšmingas paramos ženklas. Pasirūpinkime, kad nė vienas iš jų nebūtų pamirštas, – paragino R. Juknevičienė, globojanti įkalinto Yuri Vlasov šeimą. – Taip pat raginu Europos Parlamentą oficialiai užmegzti ryšius su demokratine Baltarusija, kuriai vadovauja Sviatlana Cichanouskaja“.

Europos Parlamento narė įsitikinusi: „Laisva ir demokratiška Baltarusija yra įmanoma, tačiau turime padėti Ukrainai laimėti šį karą. Ukrainos pergalė atneš pergalę laisvai Baltarusijai ir laisvai Rusijai“.

R.Juknevičienė dar kartą paragino Europos Parlamentą padaryti viską, kad pasiektume Ukrainos pergalę.

europos liaudies partija

- Reklama -

Naujausi straipsniai