2024, liepos 17, Trečiadienis

R. Juknevičienė: „Nepasmerkti komunistų nusikaltimai kartojasi“

reklama rubai

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė šiandien kalbėdama plenarinėje sesijoje Strasbūre debatuose apie Putino režimo priverstinai iš Ukrainos deportuotus vaikus pabrėžė, kad šokiruojantys Rusijos nusikaltimai Ukrainoje – nieko naujo. Istorija vėl kartojasi.

Parlamentarė priminė savo mamos istoriją, kai 9-erių mergaitę su šeima Stalino komunistai ištrėmė į Sibirą tik todėl, kad tėvai buvo mokytojai. Iš tremties grįžo tik pusė šeimos. Ji niekada neįsivaizdavo, kad tremtys grįš į Europos kontinentą.

„Tremtys grįžo dar ir dėl to, kad SSRS nusikaltimai taip ir liko nepasmerkti, nusikaltėliai nebuvo nuteisti. Jie melavo pasauliui iki pat SSRS sugriuvimo, kad trėmė prostitutes, kriminalinius nusikaltėlius. Ir dėl to tremtys kažkaip buvo pateisinamos, – plenarinėje sesijoje sakė EP narė. – Toks pat melas karą prieš Ukrainą lydi ir dabar. Mes ilgai kartojom: „daugiau niekada“. Todėl Tarptautinio Baudžiamojo Teismo arešto orderis Putinui yra ir viltis, kad šįkart nusikaltimai bus įvertinti taip, kad „daugiau niekada“ neliktų tik žodžiai“.

Pasak R. Juknevičienės, tarptautinio arešto orderis Putinui yra tik pradžia. Bus nuteisti ir tie, kurie nukerta galvas belaisviams, turi būti ir specialus tribunolas už agresijos prieš Ukrainą nusikaltimus.

Kalboje parlamentarė visus pakvietė skaityti ištremtųjų pavardes birželio 14 d. Strasbūre. Šiemet bus skaitomos ir Putino režimo ištremtų ukrainiečių pavardės. Tremčių iš Centrinės ir Rytų Europos paminėjimas bei aukų pagerbimas vyksta jau dvejus pastaruosius metus.

Priminsime, kad R. Juknevičienės iniciatyva Europos Parlamentas šiemet nusprendė renginį paskelbti tradiciniu ir kasmet birželio viduryje minėti Europos atminties dieną, jos metu pagerbiant sovietų režimo aukas. Tą dieną bus skaitomos ištremtųjų iš SSRS okupuotų teritorijų pavardės.

europos liaudies partija

- Reklama -

Naujausi straipsniai