2024, birželio 21, Penktadienis

R. Juknevičienė: „Nepasmerkti komunistų nusikaltimai kartojasi“

reklama rubai
Trečiadienį europarlamentarai priėmė Moldovą remiančią rezoliuciją ir pažymėjo, kad Moldovos narystė ES – geostrateginė investicija į vieningą ir stiprią Europą.

 

EP nariai atkreipia dėmesį, kad Moldova kenčia nuo Rusijos spaudimo, energetinio šantažo, karo prieš Ukrainą ir Kremliaus mėginimų destabilizuoti šalies proeuropietišką vyriausybę. Europos Parlamentas sveikina Moldovos prezidentės Maia Sandu lyderystę ir šalies institucijų ryžtą spręsti iškilusius iššūkius.

Europarlamentarai dar kartą išreiškė paramą 2022 m. pareikštiems Moldovos narystės ES siekiams, pripažino šalies pažangą vykdant reformas, bei paragino jas tęsti, kovoti su organizuotu ir tarptautiniu nusikalstamumu bei didinti šalies energetinį saugumą. Jei Moldova įgyvendins devynias Europos Komisijos rekomendacijas, EP narių įsitikinimu, iki 2023 m. pabaigos turi būti pradėtos šalies narystės ES derybos.

Rezoliucijoje raginama taikyti sankcijas asmenims, kurie siekia destabilizuoti Moldovą arba papirkti jos politines institucijas ir ekonomikos organizacijas. Europarlamentarai ragina taikyti ES sankcijas besislapstantiems oligarchams Ilan Șhor ir Vladimir Plahotniuc bei jų įmonėms ir politinėms organizacijoms, o šiuos oligarchus priėmusias valstybes išduoti juos Moldovai.

EP nariai taip pat remia Moldovos pastangas didinti savo energetinį saugumą įvairinant tiekimo šaltinius, mažinant vartojimą ir perkant energiją Europos rinkoje. Jie ragina ES padėti Moldovai sustiprinti energetinę nepriklausomybę.

EP rezoliucijai pritarė 555 EP nariai, 49 nepritarė, o 26 susilaikė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai