Rasa Juknevičienė

Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė trečiadienį kalbėdama plenarinėje sesijoje dėl Europos Komisijos rekomendacijos pradėti derybas su Ukraina ir Moldova dėl narystės ES pabrėžė, kad tai istorinė diena, net jei šis sprendimas priimtas pavėluotai.

„ES ir NATO plėtros sąstingis daugelį šalių paliko pilkojoje zonoje, viliojančioje autoritarus. Tačiau šiandien savo sprendimais galime nulemti ateitį. ES pagaliau grįžta prie geopolitinės lyderystės. Ypač sveikinu Ukrainą, Moldovą bei Bosniją ir Hercegoviną. Bet nepamirškime – šis sprendimas priimtas Ukrainos žmonių krauju“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Ji pažymėjo, kad plėtra pirmiausia yra mūsų interesas.

„Plėtra yra vienintelė mūsų galimybė išvengti būsimų katastrofų. Arba Europos žemyne bus daugiau Europos Sąjungos, arba bus daugiau Rusijos ar Kinijos šalia mūsų. Plėtra yra mūsų atsakomybė prieš ateities kartas. Tai vienintelis būdas pasiekti tvarią ir ilgalaikę taiką Europos žemyne“, – sakė europarlamentarė.

Kalbėdama apie Sakartvelą, R. Juknevičienė akcentavo, kad šios šalies europinį kelią išgelbėjo Sakartvelo žmonės.

„Tai žinia ir Rusijai – jūs pralaimėsite. Šiandienos sprendimas yra ne valdžios ar Georgian Dream partijos nuopelnas. Tačiau tiesa ir tai, kad Sakartvelas nėra ant to paties laiptelio kaip Ukraina ir Moldova“, – kalbėjo EP narė.

Jos teigimu, tai yra didžiausias Sakartvelo vyriausybės nusižengimas prieš Sakartvelo žmones.

Baigdama pasiskymą R. Juknevičienė padėkojo EK pirmininkei Ursulai von der Leyen už jos lyderystę ir gilų egzistencinį postūmį Europos istorijoje.

europos liaudies partija

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email