2024, gegužės 21, Antradienis

Pristatytas Europos Parlamento rinkimų kampanijos klipas: balsuodami saugome demokratiją

„Balsuok, kad kiti nenuspręstų už tave“, – akcentuojama 2024 m. Europos Parlamento rinkimų kampanijos vaizdo klipe.

2024 m. birželio 6–9 d. (Lietuvoje – birželio 9 d.) daugiau kaip 370 milijonų žmonių bus kviečiami balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Pirmadienį visose 27-iose ES valstybėse pristatytas rinkimų kampanijos klipas, kuriame pabrėžiama balsavimo ir demokratijos apsaugos svarba.

Jo veikėjai, vyresnio amžiaus žmonės iš skirtingų ES šalių, pasakoja jaunajai kartai apie demokratiją pabrėždami, kad ji nėra duotybė ir apie ją kažkada tik svajota. Vaizdo klipe išsamiau nagrinėjama marga daugelio Europos šalių, patyrusių ginkluotus konfliktus ir laisvės suvaržymus, istorija ir nesaugomos demokratijos trapumas.

„Europos Sąjungos demokratija šiandien svarbi kaip niekad. Balsuodami nuspręsite, kokia kryptimi eis Europa ateinančius penkerius metus. Balsavimas lems, kokioje Europoje mes gyvensime. Neleiskite kitiems spręsti už jus. Balsuokite 2024 m. birželio 6–9 d. Kiekvienas balsas yra svarbus“, – sako Europos Parlamento Pirmininkė Roberta Metsola.

„Demokratija – tai kolektyvinė atsakomybė, bet ne politinės idėjos ar konkretaus tikslo, o vienas kito atžvilgiu. Europos demokratija mus vienija labiau, nei galėtume pagalvoti, nepaisant tautinių, politinių ir amžiaus skirtumų. Šiais poliarizacijos laikais tai lengva pamiršti, todėl mūsų kampanijos tikslas – priminti tai, kas mus vienija“, – teigia Europos Parlamento atstovas spaudai Jaume Duch.

2019 m. rinkimuose balsavo daugiau kaip pusė (50,6 proc.) balsavimo teisę turinčių ES piliečių. 2024 m. pavasario „Eurobarometro“ apklausa rodo, kad šių metų rinkimais domisi 60 proc. europiečių, o 71 proc. respondentų teigia balsuosiantys.

- Reklama -

Naujausi straipsniai