2024, spalio 6, Sekmadienis

Pristatoma vizionieriška 3D platforma „Suteik savo vizijai balsą“ Europos jaunimo metų proga

2022-ieji metai yra Europos jaunimo metai. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen tai paskelbė norėdama, kad Europa atidžiai įsiklausytų į jaunimą ir geriau formuotų Sąjungą pagal jų pavyzdį. Todėl Europos Komisija, kaip pagrindinę Europos jaunimo metų sudedamąją dalį, pristato visiškai naują 3D skaitmeninę platformą „Suteik savo vizijai balsą“ – tai interaktyvi platforma, kurioje jaunieji europiečiai gali įrašyti savo asmeninę ir ypatingą žinutę. Lietuvos jaunuoliai – ne išimtis.

Jaunų žmonių balsas vis aktualesnis

„Suteik savo vizijai balsą“ tikslas – suteikti galimybę jauniems europiečiams iš įvairių žemyno vietovių ir kampelių išsakyti savo ateities viziją – nuo užimtumo, įtraukties, taikos ir saugumo iki klimato kaitos, švietimo, psichikos sveikatos ir kitų klausimų.

Kilus pasaulinei pandemijai ir susidūrus su tebesitęsiančiu karu prieš Ukrainą, jaunų žmonių balsas tampa vis aktualesnis. Šiuo tikslu „Suteik savo vizijai balsą“ funkcionuoja kaip pažangiausia interaktyvi balsų erdvė, kuri tiesiogine prasme suteikia žmonėms galimybę įgarsinti ir įrašyti savo asmeninę žinutę bei pasidalyti savo nuomone ir idėjomis jiems aktualiausiomis temomis.

Lietuvos jaunimo įsitraukimas

Pagrindinė Europos jaunimo metų kampanijos dalis, kad valstybės narės nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu prisideda prie jaunimo dalyvavimo skatinimo įvairioje veikloje. Dar praėjusį mėnesį startavo Lietuvos ir Europos jaunimo metų interneto svetainė jauni2022.lt, visai neseniai įvyko ir Jaunimo metų atidarymo renginys.

„Artimiausiais mėnesiais startuos ES gerosios patirties ir idėjų generavimo dirbtuvės, prasidės 9 regioninių renginių ciklas „Keliaujantys jaunimo metai“, taip pat jaunimą kviesime į karjeros planavimo dirbtuves,  kursime erdves aktyviam jaunimui bei skatinsime organizuoti savo iniciatyvas. Kviečiame sekti informaciją puslapyje jauni2022.lt ir socialiniuose tinkluose su grotažyme #jauni2022 EYY2022 #EuropeanYearOfYouth2022“, – sako Justinas Juškevičius, nacionalinio Europos jaunimo metų koordinatorius Lietuvoje.

Naujoji platforma „Suteik savo vizijai balsą“ įsilies į šią veiklą ir taip pat atliks pagrindinį Europos jaunimo palikimo metų vaidmenį po 2022 m. – jaunimo balsas bus pokyčių varomoji jėga ir vienas iš būsimos politikos kūrėjų.

Svarbus kiekvieno įsitraukimas

Platforma sukurta taip, kad būtų pritaikyta bet kokiam pranešimui visomis oficialiomis ES kalbomis (taip pat norvegų, turkų, serbų, Šiaurės Makedonijos ir islandų kalbomis). Pridėjus kiekvieną balsą, ji sukuria savo unikalią 3D bangos formą, sąveikaujančią su kiekvienu kitu platformos įrašu – suteikia galimybę visiems bet kuriuo metu klausytis bet kokio balso bet kuria kalba bet kuriame įrenginyje.

„Suteik savo vizijai balsą“ įkūnija jaunatvišką, prasmingą, dinamišką ir atvirą bendro kūrimo dvasią, apibrėžtą per jaunimo metus. Ji taip pat veikia kaip savalaikė priemonė, padedanti Europos jaunimui pasirodyti, kalbėti ir dalytis savo rūpesčiais bei idėjomis apie ateitį.

Projektas „Suteik savo vizijai balsą“ negalėjo atsirasti tinkamesniu metu visiems jaunuoliams, ne tik kaip Europos piliečiams, bet ir kaip visuomenės, kuri dabar, labiau nei bet kada anksčiau, išgyvena išbandymų metą, nariams“, – sako ES jaunimo reikalų komisarė Mariya Gabriel.

Kalbėdama apie 2022-ųjų Europos jaunimo metų svarbą, Komisijos narė Gabriel pridūrė: „Prašome visų jaunuolių įsitraukti ir dalyvauti jau dabar. Jų balsai yra labai svarbūs Europos kelyje į augimą, žinias, inovacijas, galimybes ir geresnius, į jaunimą orientuotus sprendimus. Atidžiai klausysimės ir užtikrinsime, kad jaunimo politika būtų kuriama atviresnėje ir bendradarbiavimu grindžiamoje erdvėje ir kad šiais bei vėlesniais metais būtų įsiklausoma į visus balsus ir į juos atsižvelgiama.“

Apie Europos jaunimo metus 2022

Europos Komisija paskelbė Europos jaunimo metus 2022 m. kaip „metus, skirtus įgalinti tuos, kurie tiek daug atidavė kitiems“, kaip 2021 m. kalboje apie Sąjungos padėtį paskelbė pirmininkė von der Leyen. Todėl šie metai yra skirti jaunimui, siekiant suteikti jam naujų galimybių, paskatinti ir praturtinti jį naujomis galimybėmis ir naujais būdais dalyvauti visuomenėje ir imtis aktyvaus pilietinio vaidmens.

Bendras Europos jaunimo metų tikslas – paskatinti visus jaunus žmones išsakyti savo nuomonę ir dalyvauti dalijantis savo vizija pagrindinėmis metų temomis[1], taip pat savo viltimis dėl Europos ateities. Be to, šiais metais siekiama didinti matomumą ir propaguoti Europos vertybes, skleisti solidarumo idėjas jaunimo auditorijai, taip pat visokeriopai remti Ukrainą.

Tuo pačiu metu Europos jaunimo metams būdinga bendro kūrimo ir daugialypio dalyvavimo dvasia, prie kurios aktyviai prisideda šimtai jaunimo organizacijų ir suinteresuotųjų subjektų. Tai įgyvendinama vykdant daugybę nacionalinių ir vietinių veiklų – Europos jaunimo metų interneto svetainėje jau įkelta daugiau kaip 1 650 veiklų visoje Europoje, suburiančių jaunimą pozityviai ir aktualiai įsitraukti į šių metų iniciatyvas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai