2024, birželio 15, Šeštadienis

Paskelbti trys EP teikiamos Sacharovo premijos finalininkai

Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetai antradienį išrinko tris kandidatus šiemetinei Sacharovo premijai gauti.

2019 m. Sacharovo premijai nominuoti:

•    Nužudyta Brazilijos politinė aktyvistė ir žmogaus teisių gynėja Marielle Franco, Amazonės indėnų vadas Raoni, kovojantis prieš miškų naikinimą Amazonijoje, ir žmogaus teisių bei aplinkosaugos aktyvistė Claudelice Silva dos Santos.

•    „The Restorers“ – penkių studentų grupė iš Kenijos (Stacy Owino, Cynthia Otieno, Purity Achieng, Mascrine Atieno ir Ivy Akinyi), sukūrusi mobiliąją aplikaciją „i-Cut“, padedančią moterims, nukentėjusioms nuo lytinių organų žalojimo, paplitusio Afrikoje.

•    Ilham Tohti – įkalintas uigūrų ekonomistas ir visuomenininkas, kovojantis už šios tautinės mažumos teises Kinijoje.

Šiemetinį Sacharovo premijos laureatą spalio 24 d. išrinks EP Pirmininkų sueiga (Parlamento pirmininkas ir politinių frakcijų lyderiai). Premija bus įteikta per EP sesiją Strasbūre gruodžio 18 d.

EP Sacharovo premiją už minties laisvę teikia kasmet nuo 1988 m. Premija, pavadinta Sovietų Sąjungos disidento ir fiziko Andrejaus Sacharovo garbei, buvo įsteigta pagerbti asmenis ir organizacijas, ginančias žmogaus teises ir pamatines laisves. Laureatui skiriama 50 tūkst. eurų. Pernai Sacharovo premija buvo skirta Ukrainos režisieriui Olegui Sencovui.

- Reklama -

Naujausi straipsniai