2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Panevėžyje paminėta vyšyvankos diena

reklama rubai

Šiandien Panevėžyje minima Vyšyvankos diena. Jau ryte į pirmąjį po pandemijos gyvai vykstantį miesto Tarybos posėdį pasipuošusios vyšyvanka atvyko opozicijos atstovės Indiana Grigienė ir Jurga Girdzijauskienė.

“Šios vyšivankos mums labai brangios. Tai dovanos iš Rivne, savanorio Sergej.
Vyšivankos kryželiuose įdėta linkėjimai stiprybės, apsauga, linkėjimai gėrio.
Ukrainoje siuvinėjimas yra menas ir vyšivanka yra tam tikras amuletas, apsauga, mums – dovanota draugo iš kariaujančios šalies už paramą, palaikymą. Šis atributas turi didžiulę energiją , kiekvienas modelis simbolizuoja kažką svarbaus. Ir niekada neišeis iš mados”, – savo paskyroje soc.tinkle Facebook įrašė Indiana Grigienė.

MykolasVėliau jau ir Laisvės aikštėje susirinko vyšyvankomis pasipuošę mietiečiai, Lėlių vežimo teatro aktoriai atliko ukrainietiškas dainas. Taip išreikšta pagarba šiuo metu už savo šalies laisvę kovojantiems ukrainiečiams.

Vyšyvanka – liaudiškais raštais siuvinėti marškiniai. Nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai yra vertinami kaip simboliniai amuletai, kurie sutelkia ir suteikia jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę. Kartu tai ir labai vienijantis simbolis – Vyšyvanka diena minima ir Kanadoje, ir JAV, ir daugelyje kitų šalių, kuriose yra gausios ukrainiečių bendruomenės. Tikima, kad Vyšyvanka marškiniai turi apsaugančių galių.

- Reklama -

Naujausi straipsniai