2024, liepos 17, Trečiadienis

Panevėžio ligoninės Dienos chirurgijos skyriuje įdiegta naujausia įranga, skirta artroskopinėms sąnarių operacijoms atlikti

reklama rubai

Artroskopija – tai minimaliai invazinė chirurginė sąnarių gydymo procedūra, kurios metu sąnariai apžiūrimi ir gydomi naudojant specialią įrangą. Padarius itin mažus pjūvius, įkišama optinė sistema ir instrumentai gydytojui suteikia galimybę įvertinti sąnario būklę ir atlikti reikiamus veiksmus, o pacientui nelieka arba lieka tik itin maži randeliai. Po artroskopinės operacijos pacientas gali grįžti namo tą pačią dieną, o gijimas ir grįžimas prie sau įprasto gyvenimo ritmo vyksta daug sparčiau, nei atlikus atviro tipo procedūras.

Dažniausiai atliekamos artroskopinės operacijos yra plyšusio menisko rekonstrukcija arba meniskotomija (pašalinimas), trūkusių kryžminių kelio sąnario raiščių rekonstrukcija, plyšusių peties raumenų, sausgyslių ir raiščių rekonstrukcija, kitų sausgyslių (bicepso, Achilo ir kt.) fiksacijos operacijos, čiurnos, riešo, alkūnės, klubo sąnario artroskopinės operacijos. Kiekvienai iš šių ir visoms kitoms artroskopinėms operacijoms atlikti reikia specialių instrumentų, o geriausiems rezultatams pasiekti – pažangiausių implantų. Nėra nė vieno žmogaus, kad būtų lygiai toks pat kaip kiti, todėl tiek gydymo būdas, tiek individualiai labiausiai tinkamos priemonės gali skirtis.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, tardamasi su ligoninėje dirbančiais atskirų sričių gydytojais specialistais, nuolat seka naujausius atskirų medicinos sričių ligų diagnostikos ir gydymo pasiekimus, naujausios medicinos įrangos pasirodymo rinkoje atvejus ir, jų įsigijimo sąlygoms atitinkant tuometines ligonines finansines galimybes, investuoja, siekiant įsigyti šią inovatyvią įrangą ir taip, atliepiant pacientų ir jų artimųjų lūkesčius, profesionaliai teikti jiems kokybiškas, savalaikes ir saugias asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Vienas paskutinių tokių pirkinių – vieno pažangiausių medicinos įrangos gamintojų „WOLFF“ įranga, skirta artroskopinėms sąnarių operacijoms atlikti, kuri leidžia gydytojui kiekvienu specifiniu atveju taikyti inovatyvius sprendimus ir medžiagas.  Ši įranga yra įdiegta Dienos chirurgijos skyriuje ir ja naudojasi tiek šio skyriaus chirurgai, tiek ligoninės ortopedijos – traumatologijos skyriuose dirbantys specialistai.

„Paciento atžvilgiu tai – mažoji chirurgija, leidžianti spręsti sveikatos problemas maksimaliai efektyviai, tausojančiai, kuomet išvengiama įprastų operacijų atviru pjūviu ir sumažinamas kraujavimas, o pooperacinis reabilitacijos laikotarpis tampa lengvesnis, trumpesnis, lieka daug mažesni randai ir žymiai greičiau žmogus grįžta prie įprasto gyvenimo ritmo.

Dirbant su šia įranga yra daug geresnis matomumas, todėl diagnostika bei operacijos gali būti tikslesnės. Šis metodas yra minimaliai invazinis ir saugus pacientui bei daug patogesnis gydytojui specialistui, labiau informatyvus ir turintis platų veikimo diapazoną,“ – pasakoja II Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vedėjas, gydytojas ortopedas – traumatologas Liutauras Mykolaitis.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
- Reklama -

Naujausi straipsniai