Ceremony for the naming of the Press Room after late Maltese journalist Daphne CARUANA GALIZIA

Siekdamas įprasminti prieš trejus metus nužudytos Maltos žurnalistės Daphnės Caruanos Galizios atminimą, Europos Parlamentas (EP) įsteigė apdovanojimą, skirtą ES vertybes atspindinčiai žurnalistikai skatinti.
Apdovanojimu siekiama skatinti išskirtinės kokybės ir reikšmės žurnalistiką, atspindinčią ES vertybes ir Europos žmogaus teisių konvencijos principus. Europarlamentarai įsitikinę, kad spaudos laisvės apsauga ir kokybiškos žiniasklaidos skatinimas yra gyvybiškai svarbūs demokratinės visuomenės interesai.

Nors apdovanojimą įsteigė ir parems Parlamentas, paraiškų teikimą ir vertinimą kuruos nepriklausoma ES žiniasklaidos organizacija, kad būtų užtikrintas apdovanojimo nešališkumas bei žiniasklaidos nepriklausomybė. Artimiausiu metu EP paskelbs tokios organizacijos atranką.

Kvietimas nominuoti kandidatus naujajam apdovanojimui turėtų būti paskelbtas kitų metų gegužės 3 d., minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną. Kasmetinė apdovanojimo ceremonija planuojama rudenį, minint D. Caruanos Galizios mirties metines.

D. Caruana Galizia buvo Maltos žurnalistė ir tinklaraštininkė, vykdžiusi žurnalistinius tyrimus valstybės korupcijos, pinigų plovimo ir organizuoto nusikalstamumo srityse. Ji buvo nužudyta 2017 m. spalio 16 d. susprogdinus jos automobilį.

Apdovanojimo pristatymas vyks internetu penktadienį 13.30 val. Lietuvos laiku EP „Facebook“ paskyroje. Renginyje dalyvaus ir į klausimus atsakys EP pirmininko pavaduotoja Heidi Hautala (Žalieji, Suomija) ir europarlamentaras David Casa (Liaudies partija, Malta), taip pat nužudytosios žurnalistės sūnus Andrew Caruana Galizia.

Print Friendly, PDF & Email