2024, gegužės 24, Penktadienis

Moters dienos proga – „Oskarų trumpukai 2017“

Kovo 8 d. 19 val. kino centre „Garsas“ bus rodomi 5 geriausi Oskarams nominuoti trumpametražiai filmai. Kino mėgėjų simpatijų pelnytai sulaukusi kino programa į didžiuosius ekranus grįžta jau trečiąjį kartą. Šias metais vaidybinių trumpametražių filmų rinkinį sudaro geriausi darbai iš Prancūzijos, Šveicarijos, Danijos, Vengrijos ir Ispanijos, paliesiantys aktualias socialinės atskirties, terorizmo, vienatvės ir artumo paieškos temas.

Pirmasis programos filmas „Vidiniai priešai“ nukels į 90-jų Prancūziją, krečiamą atsiritusios terorizmo bangos iš Alžyro, o į neįšvengiamą akistatą stos du vyrai. Nuo įtempto 30 minučių pokalbio priklausys daugybės žmonių gyvybių.

Trumpo metro juostos „Dainuok“ veiksmas vyksta Vengrijos mokykloje, kurioje naujokė Zofija sunkiai pritampa. Dainavimas mokyklos chore jai tampa vienintele paguoda, tačiau pamažu pradeda aiškėti, kad choro vadovė nėra tokia jau įkvepianti mokytoja, kokia ją visi laiko. Būtent šis filmas pelnė Oskaro apdovanojimą, matomos tendencijos, kad vengriškas kinas atranda raktą į žiūrovų širdis.

Filmų programoje bus galima išgirsti ir meilės ieškančiųjų balsus. Nominantas iš Šveicarijos – „Moteris ir konduktorius“ – papasakos tikrų įvykių įkvėptą jaudinančią vienišos moters ir traukinio konduktoriaus meilės laiškais istoriją. Tuo tarpu trumpametražė drama „Tylios naktys“ iš Danijos kalbės apie Kopenhagos benamių prieglaudoje savanoriaujančią jauną merginą Ingrę ir dėl jos galvą pametusį Kwamę, nelegalų imigrantą iš Ganos.

Penktasis programos filmas „Laiko kodai“ papasakos Lunos ir Diego istoriją. Abu jie dirba automobilių stovėjimo aikštelės apsaugininkais, tik Luna dieną, o Diegas – naktinėje pamainoje. Neįtikėtina, kaip ilga meilės istorija telpa į 15 minučių filmą.

Kino centras „Garsas“ kviečia pradžiuginti visas mylimas moteris: mamą, močiutę, sesę, draugę, žmoną ne tik gėlių puokšte, bet ir originalesne dovana – geriausiais šių metų Oskarams nominuotais trumpametražiais filmais. Be to, visi, atėję pasižiūrėti trumpukų, gaus skanią dovanėlę.

 

Išsamesnė informacija – www.garsas.lt.

- Reklama -

Naujausi straipsniai