2024, gegužės 25, Šeštadienis

Liko 2 dienos užsiregistruoti Europos Parlamento rinkimuose Lietuvoje balsuoti norintiems ES piliečiams

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad balandžio 10 d. baigiasi terminas, kai Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai gali registruotis balsuoti Lietuvoje vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą.

Birželio 9 d. Lietuvoje vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą teisę balsuoti turės ne tik Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir ES valstybių narių piliečiai.

Tie ES valstybių narių piliečiai, kurie turi leidimą gyventi Lietuvoje ir pageidauja balsuoti čia rinkdami į Europos Parlamentą Lietuvos atstovus, kviečiami iki šio trečiadienio suskubti kreiptis į VRK ir pateikti prašymą įtraukti juos į rinkėjų sąrašą.

Registracijos balsuoti Lietuvoje tvarka galioja tik kitų ES valstybių narių piliečiams. Lietuvos Respublikos piliečiai į rinkėjų sąrašą įtraukiami automatiškai, todėl tam, kad galėtų balsuoti rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvoje, jiems nieko daryti nereikia.

Prašymą dėl pasirinkimo balsuoti 2024 m. birželio 9 d. rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvos Respublikoje ES piliečių reikia pateikti VRK iki balandžio 10 d.

Tik tokiu atveju VRK įrašys rinkėją į Lietuvos Respublikos rinkėjų sąrašą ir valstybės, kurios pilietis jis (ji) yra, rinkimų organizatoriams išsiųs prašymą išbraukti rinkėją iš tos šalies rinkėjų sąrašų.

 Prašymo formą galima užpildyti elektroniniu būdu>> https://forms.office.com/e/hRrbzX9zEv

Taip pat galima atsiųsti popierinę formą paštu Vyriausiajai rinkimų komisijai adresu: Vyriausioji rinkimų komisija, Gynėjų g. 8, LT-01109, Vilnius, arba atsiųsti nuskenuotą popierinę formą el. paštu EPelections@vrk.lt. Parsisiųsti prašymo formą>> https://www.vrk.lt/deklaracija-2024-ep

Rinkti Europos Parlamento narius teisę turi tie Lietuvoje gyvenantys ES valstybių narių piliečiai, kurie rinkimų dieną bus sulaukę 18 metų ir kurie bus deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje iki 2024 m. balandžio 10 d.

ES direktyva ir Lietuvos Respublikos Rinkimų kodeksas numato, kad visi Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, turi teisę pasirinkti, kurioje valstybėje balsuoti renkant Europos Parlamento narius: Lietuvoje ar valstybėje, kurios pilietybę turi. Tačiau svarbu paminėti, kad negalima tuose pačiuose rinkimuose balsuoti skirtingose valstybėse, t. y. du kartus.

2019 m. vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą balsavimo teise Lietuvoje pasinaudojo apie 300 ES valstybių narių piliečiai. Tokiu atveju, kai VRK negauna ES valstybės narės piliečio prašymo įtraukti jį į Lietuvos rinkėjų sąrašą, laikoma, kad balsavimo teise rinkti Europos Parlamentą Lietuvos Respublikoje jis naudotis neketina.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks 2024 m. birželio 6–9 dienomis Europos Sąjungos valstybėse narėse. Lietuvoje rinkimai į Europos Parlamentą vyks 2024 m. birželio 9 d., sekmadienį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai