2024, birželio 22, Šeštadienis

Lietuviai įpusėjo Dakarą 20-uke, vienam ekipažui jis baigėsi užsidegus varikliui

reklama rubai

Dakaro ralis kirto pusiaukelę. Dalyviai pasiekė 6-ojo greičio ruožo iš 12-os finišą. Nors etapą laimėjo Stefanas Peterhanselis, lyderio poziciją toliau išlaiko Carlosas Sainzas su „MINI“. Benediktas Vangas ir „Agrorodeo“ ekipa finišavo vienas paskui kitą, 17-oje ir 18-oje pozicijose. Savo pasirodymą užsidegus automobilio varikliui baigė Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas.

Šeštasis Dakaro ralio etapas, paskutinis prieš poilsio dieną buvo ilgiausias iš visų. Sportininkams nuo Ha Il iki Rijado reikėjo įveikti daugiau nei 800 km, iš kurių 477 km driekėsi greičio ruožu. Daugelio dalyvių džiaugsmui jame nebuvo akmenų, trasa driekėsi per dykumas ir smėlio kopas. Pirmasis iš lietuvių finišo liniją kirtęs Benedikto Vanago ir Felipe Palmeiro ekipažas sakė mėgavęsis smėlingu greičio ruožu ir galėtų jį kartoti. Jie šiandien buvo 17-ti, nuo etapo nugalėtojo S. Peterhanselio atsiliko kiek mažiau nei 32 min. Iš karto po Benedikto, atsilikę minute, 18-oje pozicijoje atvažiavo ir „Agrorodeo“ ekipažas. Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno nuotaikos kardinaliai skyrėsi, mat nuotykių trasoje išvengti nepavyko.

„Turėjome du stiprius incidentus. Vienas lėtesnis dalyvis įžūliai nesitraukė, bandžiau lenkti ir pagavom smėlio kupstą. Išmetė skersai, numontavome du ratus. Toliau lėkti per tas kopas nebuvo taip drąsu, mat pabėgo ratų suvedimas. Negana to, netoli finišo, kur lėkėm pilu tempu, buvo nepažymėta duobė. Taip kalėm, kad galvojom, stuburai į kišenes subyrės. Visi amortizatoriai iki atramų sulindo, galvojau, kad išbėgs čia viskas. Sauliukas manęs nepaglostys šiandien, nes jam jau stuburas byra, o man kaklas atsijungė“, – šeštojo etapo nuotykius papasakojo Vaidotas Žala.

Nepaisant stiprių smūgių „Agrorodeo“ komandos „MINI John Cooper Works Rally“ automobilis finišą pasiekė pilnai funkcionuojantis. Vis tik mechanikams per poilsio dieną teks padirbėti. „Šiame greičio ruože labai keitėsi dinamika. Pavažiuoji labai greitai ir paskuti tave įmeta į kopas. Išvažiuoji iš kopų, vėl kelis kilometrus tiesiai važiuoji. Greitas ruožas drąsuoliams. Norint važiuoti vidutiniu greitu tempu tai tikrai smagus greičio ruožas. Bet po tų beveik 500 km kopų dabar nesu tos būklės, kad norėčiau važiuoti dar kartą. Dabar noriu ilsėtis“, – po finišo įspūdžiais apie greičio ruožo specifiką pasidalino Saulius Jurgelėnas.

27-oje pozicijoje, atsilikę 58 min. nuo lyderių šeštojo etapo finišą pasiekė Antanu Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas. Gintas Petrus su Tomu Jančiu finišavo 45-oje pozicijoje. Dakaro ralis baigėsi Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažui. Nuvažiavus 253 km nuo starto užsiliepsnojo jų automobilio variklis. Ekipažo nariai sveiki, spėjo užgesinti degantį variklį kol šis nesupleškino visos mašinos.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas šiandien finišą pasiekė 47-oje pozicijoje. Lenktynininkas važiavo ramiai ir atsargiai, mat po vakarykščio griuvimo nuo motociklo vis dar jautė skausmus.

Taip pat sakė, kad buvo sustojęs prie nukritusio kito motociklininko, kuriam preliminariais duomenimis lūžo raktikaulis. Iškvietė sraigtasparnį. Organizatoriai už sugaištą laiką turėtų kompensuoti kelias minutes. Po 6 dienų Arūnas bendroje įskaitoje 31-as. Dakaro ralio maratono automobilių įskaitoje ir toliau po 6 dienų pirmauja Carlosas Sainzas su „Mini“. Už jo – Nasseras Al-Atyah ir Stephanas Peterhanselis. Aukščiausiai iš lietuvių – Benediktas Vanagas, išlaikanti 10-tą poziciją. Į 19 vietą po šiandienos kyla „Agrorodeo“ ekipažas. Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu – 21-i. Šeštadienis – poilsio diena. Lenktynės tęsis nuo sekmadienio. Dalyvių laukia dar 6 greičio ruožai.

Edgaro Buiko nuotraukos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai