2024, liepos 16, Antradienis

Panevėžys nutrauks ryšius su Rusijos miestais Kaliningradu ir Mytiščiais bei Vitebsku Baltarusijoje

reklama rubai

Panevėžio miesto savivaldybės meras šį ketvirtadienį, kovo 3 d., šaukia Tarybos posėdį, kuriame bus balsuojama dėl bendradarbiavimo ryšių nutraukimo su Rusijoje ir Baltarusijoje esančiais miestais partneriais.

„Bendradarbiavimo nutraukimo tema su miesto tarybos frakcijų atstovais buvo apsvarstyta pačią pirmą karo Ukrainoje dieną. Mūsų pozicija vieninga – netoleruojame nei Rusijos ir Baltarusijos demonstruojamos agresijos, nei karo Ukrainoje. Nėra jokių perspektyvų bendradarbiauti su šiomis šalimis ar jų savivaldybėmis, todėl priimsime ir atitinkamus tarybos sprendimus – nutrauksime ryšius su Rusijos miestais Kaliningradu ir Mytiščiais bei Vitebsku Baltarusijoje “, – teigė meras Rytis Račkauskas.

Tarybai taip pat bus teikiamas sprendimo projektas dėl paramos suteikimo miestui partneriui Vinyciai. „Palaikome ryšį su miesto partnerio Ukrainoje meru Sergijumi Morgunovu, iš jo gauname naujausią ir patikimą informaciją apie tai, kokia parama ir pagalba yra reikalinga. Tikiu, kad miesto Taryba pritars paramos skyrimui ir galėsime imtis tolesnių darbų“, – sakė meras.

Į paramos veiklas Panevėžys įtraukia ir kitus tarptautinius partnerius. „Koordinuojame humanitarinės pagalbos tiekimą Vinyciai, į kurį įtraukiame ir kitus miestus – vakar bendravome su mūsų miesto partnerio Liuneno (Vokietija) meru J. Kleine-Frauns ir aptarėme esamą situaciją bei bendrus pagalbos teikimo Vinyciai žingsnius, prie pagalbos teikimo jau patvirtino prisidėsiantys Gradoli (Italija) miestas bei Guso (Nyderlandai) bendruomenė“, – teigia R. Račkauskas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai