2024, liepos 13, Šeštadienis

Panevėžiečiai aktyviai aukojo Ukrainos gyventojams

reklama rubai

Savaitgalį Panevėžyje surengtoje paramos Ukrainai akcijoje miesto gyventojai buvo itin aktyvūs – Panevėžio atviras jaunimo centras sulaukė kelių šimtų panevėžiečių, nešinų įvairia labdara.

Per savaitgalį panevėžiečiai paaukojo 30 dėžių higienos priemonių (dantų pasta, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės ir kt.), 20 dėžių įvairių konservų, 10 dėžių šokolado, 8 dėžes sausainių, 4 dėžes įvairių kruopų, po 3 dėžes kūdikiams skirto maisto, saldainių, kavos ir arbatos, 1 didelę dėžę sauskelnių, po 1 dėžę makaronų, riešutų ir džiovintų vaisių. Panevėžio atviro jaunimo centro darbuotojams ir savanoriams talkino Panevėžyje gyvenanti Ukrainos pilietė, užrašiusi per 1000 palinkėjimų savo tautos žmonėms, kurie bus perduoti drauge su siunta.

Surinkta labdara bus transportuota sutvarkius leidimus humanitarinės pagalbos pervežimui per Ukrainos sieną, suderinus perdavimo detales.

Panevėžio miesto savivaldybė nuo vasario 24 d., prasidėjus karui Ukrainoje, bendradarbiaudama su draugiškais miestais Gradoli bei Castiglione in Teverina (Italija) taip pat renka piniginę paramą. Prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo planuoja ir Liuneno (Vokietija), Guso (Nyderlandai) bei kitų užsienio miestų bendruomenės, su jais nuolat palaikomas ryšys. Panevėžio miesto partneriui Vinyciai iš miesto biudžeto skirta iki 50 tūkst. Eur, už kuriuos vykdomi viešieji pirkimai Ukrainos piliečiams gyvybiškai svarbiems daiktams ir priemonėms įsigyti.

Prie paramos karo pabėgėliams iš Ukrainos prisideda įvairios miesto bendruomenės, organizacijos, taip pat Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Pastarieji organizuoja ukrainiečių pervežimą, apgyvendinimo paslaugas, įdarbinimą, esant poreikiui bei galimybėms – ir finansinę pagalbą.

Primename, kad miestiečiai savo finansinę paramą gali pervesti į specialią Savivaldybės paramos Ukrainai sąskaitą. Atliekant pavedimą būtiną nurodyti šią informaciją:

Gavėjas: Panevėžio miesto savivaldybės administracija

Paramos sąskaita IBAN: LT34 7300 0101 1581 8414

Mokėjimo paskirtyje nurodyti: PARAMA

- Reklama -

Naujausi straipsniai