2024, liepos 17, Trečiadienis

Kviečia minėti Europos dieną

reklama rubai

Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas. Panevėžio EUROPE DIRECT kviečia minėti šią dieną.

Europos egzaminas 2023

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia dalyvauti tradiciniame Europos egzamine, kuris vyks internetu gegužės 9 d. 08:00–23:59 val. puslapyje www.europosegzaminas.lrt.lt.

„Europos egzaminas“ – tai trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas Europos dienai paminėti, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo. Dalyvauti gali visi norintys, tereikia atsakyti į 10 klausimų. Klausimai pateikiami su atsakymų variantais, kuriuos reikia pasirinkti per kuo trumpesnį laiką. Maksimalus laikas atsakymui pasirinkti – 1 minutė. „Europos egzamino“ klausimai bus ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos institucijas, kultūrų įvairovę, geografiją, istoriją, bet ir iš šiais metais aktualių temų – apie Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes, ES solidarumą su Ukraina ir bendrąją rinką. Daugiau informacijos apie egzaminui skirtus informacijos šaltinius ir  egzamino treniruotę rasite ČIA.

Kviečia sodinti medžius

Gegužės 9 d. Panevėžio EUROPE DIRECT kviečia panevėžiečius, visuomeninės organizacijas, viešąsias įstaigas, miškų savininkus ir kitas organizacijas sodinti medelius Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) lauko edukacinėse erdvėse. Taip prisidėti prie darnios ir tvarios miškininkystės Lietuvos miškuose, jungtis prie Europos Komisijos tikslo – iki 2030 m. pasodinti tris milijardus medžių Europos Sąjungoje. Visi norintys sodinti medelius laukiami PKNPM lauko edukacinėse erdvėse (Parko g. 19) gegužės 9 d. 14 val.

Europos dienos sveikinimai iš Lietuvos miestų

Lietuvos EUROPE DIRECT rengia vaizdo sveikinimus iš Lietuvos miestų. Vaizdo sveikinimus rasite gegužės 9-ąją, Europos dieną, EUROPE DIRECT socialinėje žiniasklaidoje ir interneto svetainėje https://eudirect.lt/.

Nuotolinė diskusija, skirta vartotojų teisių apsaugai ES

Gegužės 23 d. 11.00 val. vyks nuotolinė diskusija „Vartotojų teisių apsauga: praktiniai patarimai“, kurioje dalyvaus Europos vartotojų centro vyriausioji specialistė Miglė Akulevičienė. Pranešimo metu bus kalbama apie pagalbą vartotojams, kitoje nei gyvenamosios vietos ES valstybėje, Norvegijoje, Islandijoje asmeniniais vartojimo tikslais įsigijusiems netinkamos kokybės prekę ar paslaugą. Diskusija skirta Bendrosios rinkos 30-čiui. Diskusijos trukmė – 1 akademinė valanda. Renginys vyks Zoom platformoje. Detalesnė informacija bus pateikta prieš renginį.

2023 m. tarpregioninė kampanija „Jaunimas ir kompetencijos – jaunimo įsitraukimas į žaliąją ir skaitmeninę ekonomiką“

EUROPE DIRECT Maramurešas (Rumunija), EUROPE DIRECT Panevėžys (Lietuva) ir EUROPE DIRECT Solnokas (Vengrija) rengiama kampanija numato veiklas: profesinių kompetencijų tyrimą, mokyklų vykdomų profesinio orientavimo projektų konkursą ir nuotolinį tarpregioninį seminarą, apjungiantį vykdytas veiklas. Ši iniciatyva skirta 2023-iesiems – Europos įgūdžių metams.

Balandžio mėnesį įvyko jaunimo, dėstytojų, su jaunimu dirbančių specialistų, kitų suinteresuotų asmenų nuomonių ir pasiūlymų dėl kompetencijų, edukacinių ar profesinių sprendimų, kurie padeda kurti karjerą, atsižvelgiant į lūkesčius ir perėjimą prie žaliosios ir skaitmeninės ekonomikos, apklausa. Apklausos duomenys bus paskelbti gegužės 9-ąją, Europos dieną, kompetencijų, nuomonių ir pasiūlymų rinkinyje, sudarytame RO-HU-LT-EN kalbomis. Rinkinius rasite kampanijos rengėjų interneto puslapiuose (LT ČIA).

- Reklama -

Naujausi straipsniai