Europos Parlamento plenarinių posėdžių salėje Strasbūre kovo 14 d. savo požiūrį apie dabartinę Europos padėtį ir ateities perspektyvas pristatys Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Viskas pasikeitė 2022 m. vasario 24 d., kai prasidėjo neteisėta Rusijos invazija į Ukrainą. Į mūsų žemyną sugrįžo daugumai mūsų neįsivaizduojamas karas. Atsakydama į brutalią Rusijos agresiją, Lietuva nuo pat pradžių parodė tvirtą lyderystę, palaikydama Ukrainą ir gindama Europos vertybes. Mums bus garbė priimti prezidentą Gitaną Nausėdą Europos Parlamente ir aptarti mūsų bendrus iššūkius praėjus metams nuo invazijos pradžios“, – teigia Europos Parlamento (EP) pirmininkė Roberta Metsola.

Preliminarioje EP kovo mėnesio plenarinės sesijos darbotvarkėje prezidento G. Nausėdos kreipimuisi ir diskusijai su EP frakcijų lyderiais numatyta pusantros valandos. Diskusijos pradžia – 11.30 val. Lietuvos laiku.

Plenarinių sesijų metu EP kviečia ES vadovus diskusijų cikle „Tai yra Europa“ pasidalyti savo nuomonėmis ir sprendimais dėl Europai kylančių iššūkių. Lietuvos prezidentas G. Nausėda taps aštuntuoju ES valstybių lyderiu, dalyvausiančiu šiame diskusijų cikle.

Pernai gruodį diskusijoje su europarlamentarais dalyvavo Slovėnijos ministras pirmininkas Robert Golob, rugsėjį – Suomijos premjerė Sanna Marin, liepą – Graikijos vyriausybės vadovas Kyriakos Mitsotakis, birželį – Kroatijos ir tuometis Airijos premjerai Andrej Plenković bei Micheál Martin, o gegužę – tuometis Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi. EP diskusijų ciklą „Tai yra Europa“ 2022 m. kovo mėn. pradėjo Estijos premjerė Kaja Kallas.

Print Friendly, PDF & Email