2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Kaip elgtis gresiant ar įvykus ekstremaliajai situacijai?

reklama rubai

apsaugPanevėžio miesto savivaldybė informuoja, kad dėl didelio masto Rusijos karinių pajėgų karinių veiksmų Ukrainos atžvilgiu Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu iki 2022 m. kovo 10 d. 24 val. 00 min. šalyje įvesta nepaprastoji padėtis.

Nepaprastosios padėties metu taikomos šios priemonės:

  • valstybės rezervo naudojimas įstatymų nustatyta tvarka;
  • valstybės sienos apsaugos sustiprinimas ir valstybės sienos priedanga;
  • pasienio ruože transporto priemonių, asmenų ir jų bagažo tikrinimas siekiant surasti ir paimti neteisėtai laikomus šaunamuosius ginklus, šaudmenis, sprogstamąsias, radioaktyviąsias, nuodingąsias ir kitokias pavojingas medžiagas ir priemones, nustatyti ir sulaikyti įstatymų pažeidėjus, užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės rimtį, apsaugoti gyventojų gyvybę, sveikatą ir turtą.

Panevėžio miesto teritorijoje nustatyti ir specialiuoju ženklu pažymėti 79 kolektyvinės apsaugos statiniai. Kolektyvinės apsaugos statiniai yra skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui. Šie pastatai pažymėti  specialiuoju ženklu – lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos  spalvos rėmeliu. Įprastomis gyvenimo sąlygomis minimi statiniai naudojami įvairiems visuomenės  poreikiams, o ekstremaliųjų situacijų metu juos galima pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių. Kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą rasite ČIA. Žemėlapyje pamatysite, kur mūsų mieste išsidėstę kolektyvinės apsaugos statiniai, juos rasite ČIA.

Kad galėtume apsaugoti save ir savo artimuosius įvairių nelaimių metu, tuo galime pasirūpinti iš anksto. Visą svarbią informaciją apie pasiruošimą ekstremaliosioms situacijoms galima rasti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje, ją rasite ČIA.

Susisteminta svarbiausia informacija, kaip elgtis ekstremaliojoje situacijoje, pateikta atmintinėje, kurią rasite ČIA.

Informacija bus nuolat atnaujinama, ją rasite ČIA. 

- Reklama -

Naujausi straipsniai