Gegužės 9 d. Europos Parlamente Strasbūre ES institucijų vadovams bus įteikta Konferencijos dėl Europos ateities ataskaita.

Pirmadienį, gegužės 9 d., švenčiant Europos dieną, trys Konferencijos dėl Europos ateities Vykdomosios tarybos pirmininkai ES institucijų vadovams iškilmingai perduos galutinę konferencijos ataskaitą. Visos trys ES institucijos ketina sparčiai išnagrinėti siūlymus ir nutarti, kaip galėtų juos veiksmingai įgyvendinti savo kompetencijos srityse.

Konferencijos uždarymo ceremonijoje pasisakys Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron, o taip pat Europos piliečių ir nacionalinių forumų atstovai ir konferencijos pirmininkai. Renginyje vyks ir šokių grupės „Danse l‘Europe“ bei jaunimo orkestro DEMOS pasirodymai.

Ceremonijoje dalyvaus 449 konferencijos plenarinės sesijos dalyviai (iš jų 108 piliečiai), Europos reikalų ministrai, 120 Europos piliečių forumų atstovai ir 200 moksleivių bei Erasmus programos studentų bei kiti konferencijai svarbūs asmenys.

Uždarymo ceremonija vyks Europos Parlamento rūmuose Strasbūre nuo vidurdienio iki 14 val vietos laiku (nuo 13 iki 15 val. Lietuvos laiku).

Be to, gegužės 6 d. 10 val. vietos laiku žiniasklaidai rengiama techninė spaudos konferencija su renginio sekretoriatu. Ji vyks anglų ir prancūzų kalbomis. Dėl išsamesnės informacijos maloniai prašytume susisiekti su Celia.DEJOND@ec.europa.eu.

Balandžio 29-30 d. Europos Parlamente Strasbūre vykusioje paskutinėje konferencijos dėl Europos ateities sesijoje bendru sutarimu pritarta 49 pasiūlymams dėl tolimesnės ES raidos. Išsami pasiūlymų apžvalga ir EP pozicija pateikta EP naujienų portale.

Print Friendly, PDF & Email