2024, balandžio 16, Antradienis

Į Europos Parlamentą kandidatuojantis „Nacionalinis susivienijimas“ rinkėjų parašus pradės rinkti kovo 22 d.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį konstatavusi, kad politinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ atstovai tvarkingai pateikė pareiškinius dokumentus dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą, priėmė sprendimą išduoti šiai partijai rinkėjų parašų rinkimo lapus.

Popieriniai parašų rinkimo lapai šios partijos atstovams bus išduoti kovo 22 d. Tą pačią dieną bus sudaryta galimybė elektroniniu parašu paremti šių partijų dalyvavimą rinkimuose taip pat ir VRK administruojamame elektroninių paslaugų teikimo portale www.rinkejopuslapis.lt

Nuo kovo 21 d. rinkėjų parašus jau renka Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Krikščionių sąjunga, Laisvės partija, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Žemaičių partija.

Norėdami toliau dalyvauti rinkimuose, iki balandžio 25 d. jie turės surinkti 10 tūkstančių jų dalyvavimą rinkimuose palaikančių rinkėjų parašų.

Rinkimų kodeksas numato, kad rinkėjų parašų rinkti nereiks toms politinėms partijoms, kurios yra dalyvavusios paskutiniuose Europos Parlamento rinkimuose ir jų metu surinkusios daugiau rinkėjų balsų, negu 10 tūkstančių – tiek kiek reikia surinkti parašų. Plačiau apie tai skelbiama ČIA>>

VRK primena, kad savo parašu rinkėjas gali paremti tiek politinių partijų, kiek nori. Tačiau už kiekvieną partiją galima pasirašyti tik vieną kartą. Kitaip tariant, jeigu rinkėjas jau pasirašė elektroniniu būdu „Rinkėjo puslapyje“, popieriniame parašų rinkimo lape už tą pačią partiją pasirašyti nebegalima (ir atvirkščiai). Jeigu tikrindama rinkėjų parašus VRK nustatys, kad rinkėjas už tą pačia politinę organizaciją pasirašė du ir daugiau kartų, bus neįskaitytas nė vienas jo parašas.

Likusioms politinėms partijoms, kurioms Rinkimų kodekse yra numatyta pareiga rinkti rinkėjų parašus norint dalyvauti rinkimuose į Europos Parlamentą, parašų rinkimo lapai bus išduoti po to, kai jos pateiks pareiškinius dokumentus.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks birželio 9 d. Tą dieną paaiškės, kurie 11 narių bus išrinkti atstovauti Lietuvai Europos Parlamente ateinančius penkerius metus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai