2024, birželio 12, Trečiadienis

Europos Parlamentui nepriimtinas apkarpytas ES daugiamečio biudžeto projektas

Naujausias Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Charles Michel pateiktas daugiamečio ES biudžeto projektas yra nepriimtinas, pareiškė Europos Parlamento (EP) pirmininkas David Sassoli ir EP biudžeto derybų grupė.

Ketvirtadienį rengiamas Europos Vadovų Tarybos susitikimas, kuriame bus deramasi dėl 2021–2027 m. daugiamečio ES biudžeto. D. Sassoli prieš susitikimą teigė, kad šiame biudžete „trūksta 230 mlrd. eurų“. „Tikimės, kad Taryba grįš su gerokai ambicingesniu pasiūlymu, dėl kurio bus galima pradėti derybas“, – teigė EP pirmininkas.

Tokios pozicijos laikosi ir EP biudžeto derybų grupė. „Kai piliečiai tikisi reikšmingų investicijų, skirtų įgyvendinti Žaliąjį susitarimą, skaitmeninimą ir siekti stipresnės Europos, EVT pirmininkas patvirtina arba siūlo mažesnį finansavimą žemės ūkiui, sanglaudai ir tyrimams, investicijas į infrastruktūrą, paramą smulkiajam ir vidutiniam verslui, „Erasmus“ programai, jaunimo užimtumui, migracijos problemoms spręsti, gynybai ir daugeliui kitų sričių. Tai nepriimtina“, – pabrėžia europarlamentarai.

Jie kritikuoja ir pasiūlymą dėl naujų ES biudžeto šaltinių, visų pirma numatytas plastiko mokesčio apskaičiavimo išimtis. Pasak europarlamentarų, galutiniame susitarime dėl 2021–2027 m. ES biudžeto būtina aiškiai nurodyti privalomus įsipareigojimus dėl naujų tiesioginių biudžeto šaltinių.

EP biudžeto derybų grupė paskelbė preliminarią Tarybos pirmininko Charles Michel pasiūlymo analizę bei palyginamąją lentelę.

Kad susitarimas dėl daugiamečio ES biudžeto įsigaliotų, jį turės patvirtinti Europos Parlamentas.

Ketvirtadienį EP poziciją Europos Vadovų Taryboje pristatys Parlamento pirmininkas D. Sassoli. Po susitikimo 17.30 val. Lietuvos laiku numatoma pirmininko spaudos konferencija, kurią galima stebėti tiesiogiai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai