2024, liepos 17, Trečiadienis

Europos Parlamento pirmininkė Kijeve: „mes padėsime atstatyti jūsų miestus“

reklama rubai
Kijeve viešėjusi Europos Parlamento (EP) pirmininkė Roberta Metsola pažadėjo pagalbą atstatant Ukrainos miestus, pasibaigus Rusijos karinei invazijai. Ji taip pat užtikrino, kad šaliai bus tęsiama finansinė, karinė ir humanitarinė pagalba.

R. Metsola Kijeve lankėsi balandžio 1 d. Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko Ruslano Stefančiuko kvietimu. Tai pirmas tokio aukšto lygio Europos Sąjungos institucijų vadovo vizitas Ukrainoje nuo karo pradžios.

„Esu čia tam, kad pasakyčiau: esame su jumis ir laimėje, ir nelaimėje. Niekada jūsų nepaliksim,“ – Radoje susirinkusiems Ukrainos parlamentarams sakė R. Metsola. „Ir man, ir Europai, ir pasauliui Ukrainos žmonės yra didvyriai, jūs kovojate už tai, kuo mes tikime, – už laisvę, demokratiją, teisės viršenybę. Nieko nėra svarbiau už šias vertybes,“ – pabrėžė ji.

„Europa neleis, kad į Rusijos karinę agresiją nebūtų atsakyta, o kaltieji liktų nenubausti,“ – Rados nariams sakė R. Metsola. Ji palaikė papildomas ir griežtesnes sankcijas Rusijai ir patvirtino Europos Parlamento paramą Ukrainos siekiui tapti šalimi kandidate Europos Sąjungoje. „Mes padėsime atstatyti jūsų miestus ir miestelius, kai ši neteisėta, neišprovokuota ir nepateisinama karinė invazija baigsis. Mes jau suteikėme finansinę, karinę ir humanitarinę pagalbą. Ši pagalba bus tęsiama, ir ji bus didesnė,“ – užtikrino EP pirmininkė.

Taip pat R. Metsola pažadėjo tol rūpintis ukrainiečių šeimomis, kurios priverstos bėgti nuo karo, kol jos galės saugiai sugrįžti į savo namus. Ji kalbėjo apie planus kurti Solidarumo su Ukraina fondą ir organizuoti Tarptautinę donorų konferenciją Ukrainai atkurti.

Vizito Kijeve metu EP pirmininkė susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Ukrainos ministru pirmininku Denysu Šmyhaliu, Rados pirmininku R. Stefančiuku, Rados politinių grupių atstovais.

- Reklama -

Naujausi straipsniai