2024, vasario 23, Penktadienis

Europos Parlamento nariai jungiasi prie kampanijos, kuria reikalaujama, kad Rusijos Federacija išlaisvintų pagrobtus ukrainiečių civilius

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė jungiasi prie Ukrainos žmogaus teisių gynimo organizacijos, žmogaus teisių centro Zmina, akcijos #TheTaken, kuria reikalaujama Rusijos paleisti dešimtis šios šalies karinių pajėgų pagrobtų ukrainiečių civilių.

„Rusijos karinės pajėgos Ukrainoje grobia civilius – tai yra karo nusikaltimas, taip siekiama terorizuoti ukrainiečius ir juos įbauginti. Pagrobta ir nežinoma kryptimi išvežta jau daugiau nei 30 civilių – žurnalistų, pagalbą teikiančių darbuotojų, bendruomenių atstovų, išrinktų pareigūnų, savanorių ir medikų. Su jais kontaktų nėra iki šiol. Reikalaujame, kad Rusija paleistų savanorę medikę Tairą ir kitus pagrobtus asmenis“, – sako ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė.

Prie akcijos jau prisijungė garsūs pasaulio politiniai lyderiai – Didžiosios Britanijos (DB) užsienio reikalų sekretorė Liz Trus, Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitro Kuleba, buvęs DB premjeras Deividas Kameronas, buvęs Švedijos premjeras Karlas Biltas, istorikas Fransis Fukujama ir kiti visuomenės veikėjai ir verslininkai.

Žmogaus teisių centras Zmina paviešino Rusijos valdžios pagrobtų žmonių sąrašą ir reikalauja nedelsiant juos paleisti. Organizacijos teigimu, Rusijos valdžia atsakinga už tikslingą žmonių grobimą siekiant įbauginti ukrainiečius ir juos nutildyti.

Pasak Zmina vadovės Tetjanos Pečončik, „Rusija suaiko ir išveža civilius žmones, siekdama palaužti Ukrainos žmonių dvasią. Tai nėra kariai – tai žurnalistai, aktyvistai, savanoriai, bendruomenių atstovai, rinkti pareigūnai ir kiti. Jų skaičiai auga kasdien“.

Iki šiol naujai Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose yra užfiksuoti 39 dingimo ir neteisėto žmonių sulaikymo atvejai.

Chersono apskrities žurnalistas Olegas Baturinas buvo pagrobtas ir sulaikytas aštuonias dienas. Jis paleistas buvo Kovo 20 d. Pasak žurnalisto, jis buvo mušamas, iš jo buvo tyčiojamasi, jo gyvybei buvo grasinama: „Aš beveik negavau maisto, vandens keletą dienų. Jie norėjo mane palaužti, sužlugdyti. Jie norėjo parodyti, kas atsitiks kitiems žurnalistams: jūs būsite sužlygdyti, nužudyti.”

Prie akcijos norintys prisijungti asmenys kviečiami pasidalinti socialiniuose tinkluose prie šio pranešimo prisegta nuotrauka kartu su tekstu (anglų k.):

Putin can’t take Ukraine so he’s taking its people. Dozens of civilians are missing and thousands more deported to Russia. These people have names and faces. Please share them and demand their safe return. Ask @KremlinRussia_E ‘Where are the taken?’ #TheTaken

(vertimas į lietuvių kalbą: Putinas negali užgrobti Ukrainos, todėl jis grobia jos žmones. Dešimtys civilių žmonių dingo ir tūkstančiai yra deportuojami į Rusiją. Šie žmonės turi vardus ir veidus. Pasidalinkite jais ir pareikalaukite juos sugrąžinti. Paklauskite Kremliaus socialiniuose tinkluose, @KremlinRussia_E ‘Kur jie išvežti?’ #TheTaken)

- Reklama -

Naujausi straipsniai