Pirmadienio vakarą pradėdamas Europos Parlamento (EP) plenarinę sesiją jo pirmininkas David Sassoli pagerbė Sausio 13-osios aukas, taip pat pareikalavo, kad Rusija tučtuojau paleistų A. Navalną.
„Prieš 30 metų, 1991 m. sausio 13-ąją, sovietų tankams puolant Vilniaus televizijos bokštą žuvo keturiolika žmonių, o šimtai buvo sužeista. Lietuviai tuo metu gynė savo laisvę ir nepriklausomybę. Jie gynė demokratiją ir teisės viršenybę. Šiandien mes pagerbiame visus šių Europos vertybių gynėjus, ypač tuos, kurie dėl jų paaukojo gyvybę“, – kalbėjo D. Sassoli.

Parlamento pirmininkas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno suėmimo bei paragino Rusiją tučtuojau jį paleisti. „Kalbant apie pamatines teises, esame labai susirūpinę dėl A. Navalno suėmimo jam vakar grįžus į Maskvą. Europa išgelbėjo jo gyvybę. Dėkojame Vokietijai, kad ši šalis jam padėjo bei jį išgydė. Raginu Rusijos valdžios institucijas paleisti A. Navalną, nes jo sulaikymas yra žmogaus teisių pažeidimas. Mes visi jį palaikome“, – pažymėjo EP pirmininkas.

Antradienio rytą Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje aptars A. Navalno sulaikymą, o ketvirtadienį priims rezoliuciją šiuo klausimu.

Print Friendly, PDF & Email