Trečiadienį europarlamentarai patvirtino rekomendacijas, kaip paspartinti vėjo jėgainių jūrose ir kitų panašių atsinaujinančių išteklių plėtrą Europoje.

EP nariai pažymi, kad norint pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį ekonomikoje, reikia energiją iš atsinaujinančių išteklių naudoti precedento neturinčiu mastu. Juos neramina, kad daugelis ES valstybių atsilieka diegiant atsinaujinančių energijos išteklių infrastruktūrą, todėl jie ragina spartinti šių išteklių plėtrą jūrose. Būtina skaidrinti ir supaprastinti leidimų šiems projektams išdavimą ir nustatyti aiškų jų išdavimo terminą, įsitikinę europarlamentarai.

Jie taip pat pažymi, kad tinkamam atsinaujinančios energijos jūrose potencialo išnaudojimui būtinas darnesnis jūrų ir pakrančių valdymas Europoje, o tvariai suprojektuoti jūrų vėjo jėgainių parkai gali būti net naudingi jūrų biologinei įvairovei.

ES turi užtikrinti šių jėgainių tinkamą sambūvį su kitomis veiklomis, pavyzdžiui, žvejyba arba jūrų transportu, teigia EP nariai. Kartu būtina didinti visuomenės pasitikėjimą atsinaujinančiosios energijos teikiamomis galimybėmis  EP nariai siūlo steigti kontaktinius centrus, kurie informuotų  apie minėtos energijos plėtros finansavimo galimybes.

EP rezoliucijoje pažymima, kad reikšmingai sumažėjus elektros iš jūrų atsinaujinančiųjų išteklių kainai (48 proc. nuo 2010 m. iki 2020 m.), jūros tapo vienu iš konkurencingiausių energijos šaltinių. Be laipsniško iškastinio kuro ir jo subsidijų atsisakymo bei didesnės energijos iš jūros vėjo gamybos bus neįmanoma įgyvendinti atsinaujinančių energijos išteklių tikslų ir užtikrinti, kad klimato atšilimas pasaulyje iki amžiaus pabaigos neviršytų 1,5 °C, pažymi EP.

„Mums reikia daug žalios energijos kovos su klimato kaita tikslams pasiekti, o atsinaujinantys ištekliai jūrose yra svarbi šio proceso dalis. Turime panaikinti daug barjerų, kurie stabdo  sparčią ir sėkmingą atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą Europoje“, – teigė EP pranešėjas Morten Petersen (Atnaujinkime Europą, Danija).

EP rezoliucijai pritarė 518 EP narių, 88 nepritarė, o 85 susilaikė.

Print Friendly, PDF & Email