2024, kovo 4, Pirmadienis

Europos Parlamentas ragina pasirūpinti nuo karo bėgančiais Ukrainos vaikais

Europarlamentarai ragina sudaryti saugų koridorių vaikams, bėgantiems nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje, o taip pat padėti tiems, kurie liko Rusijos apsiaustyje.

 

Kiekvienas vaikas turi teisę būti apsaugotas nuo prievartos ir išnaudojimo“, – ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje pažymi  Europos Parlamentas (EP)  (509 balsai už, 3 prieš, 47 susilaikius). EP ragina ES valstybes sudaryti saugų koridorių ir užkirsti kelią galimai nuo karo Ukrainoje bėgančių vaikų prekybai, neteisėtam įvaikinimui ir kitoms vaikų išnaudojimo formoms.

Europarlamentarai rekomenduoja ES pasienyje su Ukraina įdarbinti vaikų teisių apsaugos pareigūnus, kurie galėtų tinkamai ir skubiai nustatyti pažeidžiamus vaikus, jų asmens duomenis ir pilietybę bei užtikrinti jų poreikius. Kartu vaikams turi būti suteiktas pilnas pagalbos paketas: psichologo ir gydytojo paslaugos, apsauga nuo galimos prievartos bei galimybė grįžti į savo šeimą, pažymi EP nariai.

Išsiskyrusių tėvų ar prieglaudose gyvenantiems vaikams, o taip pat nelydimiems vaikams turėtų būti paskirti globėjai, įsitikinę EP nariai. Jie ragina užtikrinti, kad vaikus priimančios ES valstybės tarnybos prižiūrėtų jų globą ir gerovę. Savo ruožtu minėtos ES valstybės taip pat turėtų pasirūpinti vaikų švietimu ir sveikatos apsauga. Europarlamentarai taip pat ragina ES valstybes tinkamai panaudoti ES lėšas ir padėti pabėgėlių integracijai, apsaugoti juos nuo diskriminacijos bei socialinės atskirties.

„Ukrainos pabėgėliai, ypač vaikai ir jaunimas, neturėtų tapti prarastąja karta, iš kurios atimta laiminga vaikystė ir galimybė įgyti išsilavinimą. Turime padaryti viską, ką galime, kad užtikrintume taikių ukrainiečių, patekusių į Putino karą, ateitį“, – diskusijoje kalbėjo EP narys Petras Auštrevičius („Atnaujinkime Europą“).

Remiantis Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros duomenimis, nuo vasario 24 d. prasidėjusios Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą šalį jau paliko daugiau nei 4 milijonai jos gyventojų. Daugelis jų visų pirma prieglobsčio ieško Lenkijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Moldovoje. UNICEF duomenimis pusę pabėgėlių yra vaikai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai