2024, liepos 17, Trečiadienis

Europos Parlamentas ragina pakviesti Ukrainą prisijungti prie NATO

reklama rubai
Ketvirtadienį europarlamentarai paragino NATO nares gerbti įsipareigojimus Ukrainai ir atverti kelią Kyjivui prisijungti prie gynybos aljanso.
Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje viliamasi, kad Ukrainos stojimo į NATO procesas prasidės iš karto po karo pabaigos ir bus greitai užbaigtas. Iki tol, EP narių įsitikinimu, ES ir jos valstybės bei NATO narės turi glaudžiai dirbti su Ukraina ir nustatyti šaliai saugumo garantijas. Ukrainos integracija į NATO ir ES padidins regioninį ir pasaulinį saugumą bei sustiprins Ukrainos ryšius su euroatlantine bendruomene, priduria jie.

Europarlamentarai griežtai smerkia Rusiją  dėl Kachovkos užtvankos susprogdinimo ir prilygina šį veiksmą karo nusikaltimui, nes tai sukėlė Ukrainoje ekocidą. Jie pažymi, kad remiantis tarptautine teise visi už šį ir kitus karo nusikaltimus atsakingi asmenys bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

EP ragina parengti visapusišką ES paramos Ukrainos rekonstrukcijai paketą ir numatyti tam būtiną ES finansavimą. EP nariai laukia Komisijos pasiūlymo dėl ilgalaikio ES biudžeto peržiūros ir Ukrainos atstatymo fondo sukūrimo. Parama Ukrainai turi būti tampriai susijusi su šalies vidaus reformomis ir pasirengimu ES narystei, įsitikinę europarlamentarai. Jie pažymi, kad būtina šią paramą suderinti su ES žaliuoju kursu ir padėti Ukrainą pertvarkyti į modernią, skaitmeninę ir klimatą tausojančią Europos gerovės ir rinkos ekonomikos valstybę.

Europarlamentarai primena savo paramą praėjusių metų Europos Vadovų Tarybos sprendimui suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą. Jie viliasi, kad Komisija pateiks teigiamą nuomonę dėl tolesnių Ukrainos integracijos į ES žingsnių ir jau šiais metais bus galima pradėti narystės derybas.

„Ukrainos mūšio lauke išbandyta ir ginkluota vakarietiška karine technika armija reikšmingai sustiprins Europą kariniu požiūriu, tai taip pat suvienys mus visus siekiant garantijų taikai Europos žemyne“, – Europos liaudies frakcijos vardu kalbėjo EP narė Rasa Juknevičienė.

„Euroatlantinė integracija nėra kompensacija Ukrainai už patirtas kančias ir įvykdytas reformas. Padėdami Ukrainai siekti narystės euroatlantinėje bendruomenėje, mes stipriname save ir dar kartą patvirtiname savo politiką, pagrįstą sąjungų tarp panašiai mąstančių demokratinių valstybių kūrimu. 2023 m. turi būti lūžio taškas, laikas brangus“, – frakcijos „Atnaujinkime Europą“ vardu teigė europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Už šią EP rezoliuciją balsavo 425 EP nariai, prieš 38, susilaikė 42.

- Reklama -

Naujausi straipsniai