Europarlamentarams pritarus siūlymui pratęsti ES skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimą iki 2023 m. birželio, nedelsiant prasidės derybos su ES Taryba dėl galutinio taisyklių suderinimo.

 

ES skaitmeninis COVID pažymėjimas buvo įvestas praėjusių metų birželį, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas keliauti Europos Sąjungoje ir gaivinti ekonomiką. Siekdami užtikrinti tolesnį ES piliečių nevaržomą judėjimą pandemijos metu, EP nariai pritarė Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto siūlymui pradėti derybas su ES Taryba dėl ES skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo pratęsimo metams. Patvirtinus taisyklių pakeitimus pažymėjimas galiotų ir atlikus naujausius aukštos kokybės antigenų tyrimus.

Atsižvelgdami į galimus viruso plitimo pokyčius, europarlamentarai pasiūlė peržiūrėti taisykles dėl COVID pažymėjimo taikymo po pusmečio nuo jų pratęsimo. Be to, EP nariai siekia, kad ES valstybės neribotų pažymėjimą turinčių asmenų judėjimo ES, nebent tai neišvengiama ir ribojimus rekomenduoja Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Parlamento derybų mandatui dėl skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo pratęsimo ES piliečiams pritarė 432 EP nariai, 130 nepritarė, o 23 susilaikė, o dėl pratęsimo trečiųjų šalių piliečiams pritarė 441 EP narys, 132 nepritarė, o 20 susilaikė. Derybos su ES Taryba gali prasidėti nedelsiant, siekiant suderinti pažymėjimo pratesimą iki birželio 30 d.

Print Friendly, PDF & Email