2024, liepos 15, Pirmadienis

Europos Parlamentas pritarė šaudmenų tiekimui Ukrainai

reklama rubai
Ketvirtadienį europarlamentarai balsavo už šaudmenų ir raketų bei jų dalių gamybos ES plėtrą, kad padidintų šios amunicijos tiekimą Ukrainai.
Su ES Taryba jau suderintu šaudmenų gamybos rėmimo aktu siekiama skubiai pristatyti šaudmenis ir raketas į Ukrainą ir padėti ES valstybėms papildyti jų atsargas. Siūloma skirti 500 mln. eurų ES gamybos pajėgumams padidinti ir šaudmenų bei raketų trūkumo problemai išspręsti.

Derybose su ES Taryba europarlamentarai užtikrino, kad būtų padidintas ES finansavimas smulkiam ir vidutiniam verslui  bei kad būtų remiami įvairesni projektai. Dėl minėto finansavimo negalės nukentėti ES sanglaudos projektai, o Ukrainai tiekiami šaudmenims nebūtų taikomi papildomi  eksporto apribojimai, pažymi EP nariai.

Pagrindinis Europos Parlamento derybininkas Cristian Bușoi (Europos liaudies partija, Rumunija) teigė:  „Toliau rodome mūsų paramą Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija. Nedelsdami patvirtinome naujas taisykles, kurios suteiks daugiau šaudmenų Ukrainai. Tai Europos ir mūsų bendro saugumo pergalė.“

ES taisyklėms pritarė 505 EP nariai, 56 nepritarė, o 21 susilaikė. Jų įsigaliojimui dar būtinas formalus ES Tarybos sprendimas.

Šaudmenų gamybos rėmimo aktas yra atsakas į Ukrainos prašymą ES suteikti 155 mm kalibro šaudmenų ir į  ES užsienio reikalų tarybos sutarimą skirti šaudmenų atsargas Ukrainai, nupirkti vieną milijoną šaudmenų ir sustiprinti šaudmenų gamybos pajėgumus ES.

- Reklama -

Naujausi straipsniai