2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Europos Parlamentas pristato tinklalapį apie ES paramą Ukrainai

Bendradarbiaudamas su Ukrainos Aukščiausiąja Rada, Europos Parlamentas (EP) sukūrė internetinį puslapį su aktualiausia informacija apie ES teikiamą paramą Ukrainai.

Internetinėje svetainėje „ES palaiko Ukrainą“ anglų bei ukrainiečių kalbomis skelbiamos naujienos, vaizdo įrašai, tinklalaidės apie ES paramą Ukrainai, aptariami aktualūs teisiniai EP ir kitų ES institucijų sprendimai bei rezoliucijos, skelbiami EP Tyrimų tarnybos dokumentai apie karo poveikį įvairioms ES sritims, sankcijų įgyvendinimą ir kt. Puslapį pildys ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados atstovai. Ateityje tinklalapyje skelbiamą informaciją planuojama išversti ir į kitas ES kalbas.

EP ir Ukrainos parlamentas palaiko glaudų ryšį nuo 2014-ųjų Maidano revoliucijos. Pernai atnaujinus tarpusavio supratimo memorandumą, nuolat organizuojamos bendros konferencijos, reguliarūs vizitai. Be to, abi institucijos glaudžiai bendradarbiauja informacinių technologijų, skaitmeninės saugos bei komunikacijos srityse. 2018 metais EP Sacharovo premiją už minties laisvę įteikė Ukrainos režisieriui, žmogaus teisių aktyvistui Olegui Sentsovui.

Europarlamentarai daug kartų išreiškė palaikymą Ukrainai smerkdami augančią Rusijos agresiją, ragindami kitas institucijas sparčiau padėti Ukrainai, patvirtindami 1,2 mlrd. eurų paskolą Ukrainai. Rusijos kariuomenei įsiveržus į Ukrainos teritoriją, ES priėmė sprendimus dėl beprecedenčio, ilgalaikių padarinių Rusijai turėsiančio sankcijų paketo. Kovo 1-ąją EP neeilinėje plenarinėje sesijoje į EP narius kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai