2024, liepos 15, Pirmadienis

Europos Parlamentas ir ES Taryba susitarė dėl bendro kroviklio nešiojamiems prietaisams

reklama rubai
Europos Sąjungoje iki 2024 m. rudens visi mobilieji telefonai, planšetės, fotoaparatai ir kai kurie kiti prietaisai turės vieną USB-C tipo baterijos įkrovimo jungtį, – taip antradienį susitarė Europos Parlamento ir ES Tarybos derybininkai.

Pagal naujas taisykles vartotojams pakaks vieno įkroviklio ir vieno kabelio visiems mažiems ir vidutinio dydžio nešiojamiems elektronikos prietaisams. Visų gamintojų mobilieji telefonai, planšetės, elektroninių knygų skaitytuvai, ausinės, fotoaparatai, nešiojami vaizdo žaidimų valdymo pultai ir mikrofonai, kuriuos galima įkrauti laidu, privalės turėti USB-C tipo jungtį. Praėjus 40 mėnesių po šio sprendimo įsigaliojimo, bendri reikalavimai bus taikomi ir nešiojamiems kompiuteriams.

Visuose prietaisuose, kuriuos galima įkrauti greituoju būdu, bus suvienodintas įkrovimo greitis. Pirkėjai taip pat galės rinktis, ar naują elektronikos prietaisą pirkti su krovėju, ar be jo. Įsigaliojus šioms taisyklėms, krovikliai bus keičiami rečiau, o vartotojai sutaupys iki 250 mln. eurų, kurie per metus išleidžiami nereikalingai įkrovimo įrangai. Vertinama, kad kasmet išmetama ar nenaudojama apie 11 tūkst. tonų elektronikos prietaisų kroviklių.

Europos Parlamentas ir ES Taryba formaliai patvirtins naujas taisykles rudenį, o jos bus pradėtos taikyti dar po 24 mėnesių. Naujosios taisyklės negalios įrangai, kuri pateks į rinką prieš įsigaliojant taisyklėms.

- Reklama -

Naujausi straipsniai