Siekiant spręsti Europos demografinius iššūkius ir darbo rinkos poreikius, Komisija turi nedelsiant pateikti papildomas legalios migracijos į ES priemones, įsitikinęs Europos Parlamentas.

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai siūlo steigti naują specialistų rezervą iš trečiųjų šalių ES darbdaviams, kuris veiktų įsidarbinimo ES portalo EURES pagrindu. Jie taip pat ragina patvirtinti ambicingą žemos ir vidutinės kvalifikacijos darbuotojų priėmimo ir jų kvalifikacijos pripažinimo programą, o taip pat diegti papildomas priemones, skirtas savarankiškai dirbančių asmenų ir verslininkų priėmimui.

EP nariai siūlo Komisijai numatyti galimybę gauti penkerių metų daugkartinę vizą, pagal kurią trečiųjų šalių piliečiai galėtų atvykti į Sąjungą ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui per metus. Jie taip pat ragina supaprastinti prašymų dėl leidimo gyventi ir dirbti ES valstybėje pateikimą, suteikiant galimybę juos pateikti tiek ES valstybėje, jei pilietis turi nuolatinį leidimą čia gyventi, tiek ir trečiosiose šalyse.

Europarlamentarai taip pat siūlo peržiūrėti ES taisykles ir suteikti galimybę ilgalaikius leidimus gyventi vienoje iš ES valstybių turintiems trečiųjų šalių piliečiams be apribojimų persikelti į kitas ES valstybes, taip pat sutrumpinti terminą, reikalingą ilgalaikiam leidimui gyventi ES gauti nuo penkerių iki trejų metų. EP ragina peržiūrėti ir sezoninių darbuotojų taisykles, nepanaikinti jų leidimo dirbti bent tris mėnesius po išėjimo iš ankstesnės darbovietės, taip sukuriant galimybę susirasti naują darbą.

EP pranešėja Abir Al-Sahlani (Atnaujinkime Europą, Švedija) teigė: „Europa susiduria su demografiniais ir ekonominiais iššūkiais. Norint valdyti šiuos iššūkius ir užtikrinti, kad Europa būtų stipri ir konkurencinga, mums reikia darbo jėgos migracijos. Tai faktas. Turime darbo migrantų atvykimą į Europą padaryti patrauklesniu ir sutvarkyti sistemą taip, kad būtų laikomasi taisyklių.“

EP rezoliucijai pritarė 497 EP nariai, 160 nepritarė, o 38 susilaikė. Europos Komisija turės pateikti pasiūlymus dėl papildomų legalios darbo jėgos migracijos priemonių iki kitų metų sausio pabaigos.

Print Friendly, PDF & Email