Europarlamentarai siekia, kad kitų metų ES biudžetas daugiau dėmesio skirtų karo Ukrainoje ir pandemijos pasekmėms švelninti bei sąskaitoms už energiją mažinti.

 

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) patvirtino savo siūlymus, kaip turi atrodyti 2023 m. ES biudžetas. Jie nepritarė ES Tarybos pasiūlymui sumažinti 1,6 mlrd. eurų biudžeto projektą, paragino grįžti prie pirminio projekto ir jį dar padidinti 1,7 mlrd. eurų svarbiose srityse, kad galutinis biudžetas siektų 187,3 mlrd. eurų.

EP nariai siūlo skirti papildomus 853 mln. eurų politikoms, padėsiančioms jauniems Ukrainos pabėgėliams (per Erasmus+ ir Europos solidarumo korpuso programas) ir mokslininkams (Marie-Curie programa). Dalis papildomos paramos Ukrainai taip pat būtų skirta humanitarinei pagalbai (250 mln. eurų), Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondui (100 mln. eurų), sienų valdymui (25 mln. eurų), kaimynystės instrumentui (162 mln. eurų), Europos gynybos fondui bei kariniam mobilumui didinti (80 mln. eurų).

Europarlamentarai kartu nori padidinti ES energetinę nepriklausomybę ir padėti verslui ir namų ūkiams, susiduriantiems su smarkiai išaugusiomis išlaidomis už energiją. Tam jie siūlo skirti papildomus 533 mln. eurų. Be to, atsižvelgdami į tai, kad dar nesibaigė COVID-19 pandemija, EP nariai siūlo kovai su ja skirti papildomus 25 mln. eurų.

Pagrindinis EP pranešėjas šiuo klausimu Nicolae Ştefănuță (Atnaujinkime Europą, Rumunija) pažymėjo: „Šiandien Parlamente balsavome už biudžetą, kuris daugiau dėmesio skirtų taikai, energetiniam saugumui ir spartesniam ekonomikos atsigavimui. Kai Rusijoje jaučiamas nuosmukis, mes turime augti.“

Patvirtinus EP poziciją (421 balsas už, 137 prieš, 82 susilaikius) prasideda 21 dieną truksiančios tarpinstitucinės derybos. Kitų metų ES biudžetą siekiama patvirtinti iki šių metų pabaigos.

Print Friendly, PDF & Email