2024, liepos 17, Trečiadienis

Europos komisija susirūpino karo Ukrainoje poveikiu ES maisto rinkai

reklama rubai
Šiandien Europos Komisija (EK) paskelbs komunikatą dėl karo Ukrainoje poveikio ES maisto rinkai. Skelbiama, kad EK turėtų išskirti poreikį Ukrainai teikti pagalbą sėklomis, kuru, trąšomis ir augalų apsaugos priemonėmis, kad šalies žemės ūkis galėtų tęsti gamybą.
ES iš esmės pati apsirūpina maistu, tačiau importuoja kai kuriuos specifinius produktus, kuriuos greitai pakeisti gali būti sudėtinga, visų pirma baltyminius pašarus ir saulėgrąžų aliejų. EK pažymės, kad didelio trūkumo vartotojai neturėtų pajausti, bet gali toliau augti maisto kainos.
Reaguojant į situaciją, bus siūlomi šie veiksmai:
– ES valstybėms kas mėnesį reikėtų pateikti būtiniausių maisto ir pašarų atsargų duomenis, kad būtų galima geriau stebėti situaciją;
– pateikti 500 mln. eurų paramos paketą labiausiai nukentėjusiems ES gamintojams paremti;
– PSA (private storage aid) priemonė kiaulininkystės sektoriui (galimybė laikinai išimti produkciją iš rinkos);
– Nuo spalio 16 d. ES valstybės galėtų mokėti ūkininkams padidintus tiesioginių išmokų avansus ir su plotu bei gyvuliais susijusias kaimo plėtros išmokas;
– EK leis ES valstybėms išimties tvarka ir laikinai nukrypti nuo tam tikrų žalinimo įsipareigojimų (šalys galės leisti auginti bet kokius pasėlius pūdymuose, kurie yra ekologiniu požiūriu svarbių vietovių dalis 2022 m. išlaikant visą žalinimo išmokos lygį).
- Reklama -

Naujausi straipsniai