2024, liepos 13, Šeštadienis

Europos Karolio Didžiojo konkurse Lietuvai atstovaus jaunus nuteistuosius remiantis projektas

reklama rubai

Jaunų nuteistųjų įdarbinimo projektas „YES“, kurį Lietuvoje vykdo asociacija „Aktyvus jaunimas“, tapo geriausiu Lietuvos projektu, pateiktu Europos Sąjungos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursui, ir keliauja į antrą – europinį – atrankos etapą. Premiją kartu teikia Europos Parlamentas ir Acheno Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Ar pavyks Lietuvos atstovams užimti vieną iš prizinių vietų, paaiškės apdovanojimo ceremonijoje Achene gegužės mėnesį.

Lietuvos jaunimo organizacija projektą „YES: Young (Ex-) Offenders’ Support“ vykdo kartu su bendraminčiais iš Čekijos, Lenkijos ir Norvegijos. Iniciatyvos tikslas – padėti buvusiems arba esamiems jauniems nuteistiesiems susitikti su potencialiais darbdaviais, jaunimo ir socialiniais darbuotojais bei profesinės orientacijos specialistais, turinčiais žinių ir galimybių įtraukti šiuos pažeidžiamus jaunuolius į darbo rinką.

Pasak projekto vadovės Ingos Vederytės, skirtingose veiklose dalyvauja virš 70 nuteistųjų. „Aktyvus jaunimas“ bendradarbiauja su Vilniaus 2-aisiais pataisos namais, Vilniaus Pusiaukelės namais, organizacija „Prirašytos rankos“, asociacija „Tėvo namai“. Jaunuolius Lietuvoje jau įdarbino ar ketina įdarbinti penkios įmonės, daugiausia veikiančios maisto prekybos ir maitinimo srityse.

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija skiriama jaunimo projektams, kurie skleidžia demokratijos vertybes, skatina jaunimo bendradarbiavimą ir kuria Europos ateitį. Atranka vykdoma dviem etapais. Visų pirma, kiekvienos valstybės narės vertinimo komisija išrenka geriausią nacionalinį projektą. Vėliau iš 27 nacionalinių projektų išrenkami trys geriausi Europos projektai, kurie gauna piniginius apdovanojimus: pirmoji vieta – 7 500 EUR, antroji vieta – 5 000 EUR, o trečioji vieta – 2 500 EUR.

Šiais metais visų nacionalinių laimėtojų atstovai bus kviečiami į gegužės 24 d. Vokietijos mieste Achene vyksiančią Karolio Didžiojo jaunimo premijos įteikimo ceremoniją.

- Reklama -

Naujausi straipsniai