2024, birželio 21, Penktadienis

Europarlamentarų sprendimas apsaugos darbuotojus nuo vėžio

reklama rubai

Europos Parlamentas (EP) antradienį atnaujino darbuotojų apsaugos nuo kancerogeninių ir mutageninių medžiagų taisykles.

Siekdami apsaugoti 3,6 mln. darbuotojų Europoje, kuriuos gali paveikti dyzelinių variklių išmetami teršalai, europarlamentarai į naujas taisykles įtraukė dyzelino garus.

Iš viso į atnaujintas taisykles įrašyti aštuoni papildomi kancerogenai: epichlorhidrinas, etileno dibromidas, etileno dichloridas, 4,4′-metilendianilinas, trichloretilenas, taip pat policiklinių aromatinių angliavandenilių (PAH) mišiniai, kuriuose yra benz(a)pireno, bei alyvos, panaudotos sutepti ir ataušinti judančias variklio dalis.

Numatytas maksimalus leistinas šių medžiagų kiekis ore darbovietėje, taip pat įpareigota vertinti galimą jų absorbavimą per odą.

EP pranešėjas Claude Rolin (Europos liaudies partija, Belgija) pasidžiaugė, kad pavyko sutarti dėl dyzelinių variklių išmetamųjų teršalų ribos, ir pabrėžė būtinybę nuolat tikrinti darbovietes dėl žalingų medžiagų kiekio siekiant užtikrinti darbuotojų sveikatą. „Visiškai nepriimtina, kad žmonės praranda gyvybes bandydami užsidirbti pragyvenimui“, – pridūrė politikas.

Kancerogeninės ir mutageninės medžiagos gali sukelti vėžį, kuris yra pagrindinė su darbu susijusi mirties priežastis ES (53 proc. visų profesinių mirties atvejų). Naujos taisyklės padės kasmet išsaugoti daugiau kaip 100 tūkst. europiečių gyvybių.

Už tokį sprendimą balsavo 585 EP nariai, prieš buvo 46, o susilaikė 35. Dėl šio teisės akto EP jau pasiekė susitarimą su Taryba, todėl jis įsigalios po formalaus Tarybos patvirtinimo.

- Reklama -

Naujausi straipsniai