2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Europarlamentarai ragina apsaugoti pabėgėles iš Ukrainos

reklama rubai
Ketvirtadienį EP nariai paragino ES apsaugoti nuo karo bėgančias Ukrainos moteris bei suteikti joms pagrindines sveikatos apsaugos paslaugas.

Europarlamentarai griežtai smerkia seksualinės prievartos kaip karo ginklo naudojimą prieš Ukrainos moteris. Jie atkreipia dėmesį į daugybę pranešimų apie grėsmę moterims pabėgėlėms tapti prekybos žmonėmis ir seksualinio smurto aukomis.

ES valstybės turi atsižvelgti į konkrečius moterų ir mergaičių poreikius priėmimo centruose ir užtikrinti, kad smurtą dėl lyties patyrusiems asmenims skirtos paslaugos ir skundų teikimo mechanizmai būtų nedelsiant prieinami visoms grupėms suprantamomis kalbomis ir formomis, pažymi EP nariai. Jie ragina nedelsiant nustatyti ir patraukti baudžiamojon atsakomybės prekybos moterimis pabėgėlėmis tinklų organizatorius.

Europarlamentarai taip pat ragina ES ir priimančiąsias bei tranzito šalis užtikrinti galimybę pabėgėlėms naudotis paslaugomis, susijusiomis su lytine ir reprodukcine sveikata bei teisėmis, visų pirma skubiosios kontracepcijos priemonėmis, poekspozicine profilaktika ir nėštumo nutraukimo priežiūra. Be to, Ukrainoje pasilikusioms moterims ES turi teikti humanitarinės pagalbos paketus ir konvojus, kuriuose būtų ir lytinės reprodukcinės sveikatos rinkiniai, įsitikinę EP nariai.

Europarlamentarai taip pat ragina užtikrinti pabėgėlių integraciją priimančiose šalyse, suteikti joms galimybę įsidarbinti, išmokti vietinės kalbos ir naudotis vaikų priežiūros paslaugomis.

EP moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkas Robert Biedroń (Socialistai ir demokratai, Lenkija) pažymėjo: „Masiniai prievartavimai, seksualinis smurtas, kankinimai ir genocidas naudojami kaip karo ginklas. Mes nenurimsime, kol šių nusikaltimų kaltininkai nebus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bet net ir tada, kai tai atsitiks, sužeisti gyvenimai gali niekada neatsigauti po tokios traumos. Nepriimtina, kad moterims, ieškančioms prieglobsčio ES, užkertamas kelias prie pagrindinių seksualinės reprodukcinės sveikatos paslaugų. ES valstybės turi užtikrinti, kad šios moterys gautų visą joms reikalingą pagalbą.“

EP rezoliucijai pritarė 462 EP nariai, 19 nepritarė, o 89 susilaikė.

Remiantis Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros duomenimis, nuo vasario 24 d. prasidėjusios Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą šalį jau paliko daugiau nei 5,5 milijonai jos gyventojų, 90 proc. jų yra moterys ir vaikai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai