Mano Europa

Europarlamentarai pagerbė Baltijos šalių tremtinius ir pasmerkė Kinijos sankcijas

Trečiadienį pradėdamas Europos Parlamento (EP) sesiją jo pirmininkas David Sassoli prisiminė 1949 m. sovietų surengtų Baltijos šalių gyventojų trėmimų aukas, taip pat pasmerkė Kinijos paskelbtas sankcijas ES politikams.

Prisiminęs 1949 m. pavasarį sovietų įvykdytų Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų trėmimų aukas, tarp kurių buvo daug moterų ir vaikų, D. Sassoli pažymėjo pareigą „visiems kartu pasmerkti šiuos žmogaus teisių pažeidimus ir užtikrinti, kad jie niekada nepasikartotų“. Europarlamentarai pagerbė trėmimų aukas tylos minute.

D.Sassoli taip pat pasmerkė Kinijos įvestas sankcijas keturioms organizacijoms, tarp jų – EP Žmogaus teisių pakomitečiui, bei dešimčiai europiečių – tarp jų penkiems EP nariams, taip pat Lietuvos Seimo narei Dovilei Šakalienei. Tokį sprendimą Kiniją priėmė dėl kritikos dėl valstybės vykdomų represijų uigūrų atžvilgiu.

„Parlamentas aktyviai gina ir gins žmogaus teises visame pasaulyje. Žmogaus teisės yra universalios, nedalomos ir neatskiriamos nuo Europos vertybių. Visuomet remsime tuos, kuriems kyla grėsmė būti nutildytiems. Kinija nubaudė demokratiškai išrinktus EP narius už tai, kad jie pareiškė nuomonę apie esamą padėtį. Šios sankcijos yra nepriimtinos“, – pažymėjo D. Sassoli.

Sesijos įžangoje EP pirmininkas taip pat paminėjo 200-ąsias Graikijos nepriklausomybės metines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button