2024, balandžio 19, Penktadienis

Euronest“ parlamentinėje asamblėjoje nuspręsta šiemet pradėti derybas dėl Ukrainos ir Moldovos narystės ES

Moldovoje vykusi „Euronest“ parlamentinė asamblėja priėmė Rezoliuciją, kurioje pakartodama Europos Parlamento principinę poziciją primygtinai paragino pradėti derybas dėl Moldovos ir Ukrainos narystės ES. Derybos turi būti baigtos 2030 m.
„Moldova labai aiškiai parodė, jog jei Rytų partnerystės regiono žmonės turi galimybę laisvai rinktis, jie renkasi europinę kryptį, nepaisant visų Kremliaus pastangų pasipriešinti tokiam pasirinkimui pasitelkiant visus Kremliaus hibridinius poveikio ginklus. Norėčiau pasveikinti prezidentę Maią Sandu ir visus Moldovos vadovus už puikų darbą, atvedusį Moldovą į Europos kelią, – sakė Asamblėjos pirmininkas EP narys Andrius Kubilius. – Ukrainos (ir kitų Rytų partnerystės šalių) sėkmė gali būti pasiekta tokiu pat būdu, kaip 1990-aisiais buvo pasiekta Vidurio Europos sėkmė integruojantis į ES. Tai vienintelis būdas, kaip galima sukurti posovietinės erdvės šalių sėkmę. Putino režimui Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo integracija į ES yra didžiausias pavojus jo režimo išlikimui. Dėl šios priežasties jis pradėjo karą prieš Ukrainos sėkmę“.

Rezoliucijoje griežtai pasmerktas neišprovokuotas ir nepateisinamas Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą, neteisėta Ukrainos regionų aneksija ir įsitraukimas į karinius veiksmus bei kibernetinį karą Rytų partnerystės regione.

Pripažįstama, kad Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą sukūrė naują geopolitinę aplinką ir vis sudėtingesnę saugumo situaciją, turinčią įtakos Rytų partnerystės šalių stabilumui ir valdymui.

„Palankiai vertina 2022 m. birželio 23 d. Europos Vadovų Tarybos sprendimą suteikti Ukrainai ir Moldovos Respublikai ES kandidatės statusą ir Gruzijos europinės perspektyvos pripažinimą. Pabrėžia, kad įstojimas į ES turi įvykti pagal Europos Sąjungos sutarties 49 straipsnį, remiantis atitinkamų procedūrų laikymusi ir su sąlyga, kad bus įvykdyti nustatyti kriterijai, ypač vadinamieji Kopenhagos kriterijai“, – rašoma Rezoliucijoje.
Siekiančios narystės ES Gruzija, Moldova ir Ukraina turi priimti ir įgyvendinti atitinkamas reformas. Pirmiausia – demokratijos, teisinės valstybės, žmogaus teisių, pagrindinių laisvių, rinkos ekonomikos ir reformų įgyvendinimo srityse.

„Asamblėja, kaip ir Europos Parlamentas, mano, kad Ukrainos ir Moldovos narystė ES yra geopolitiškai strateginė investicija į vieningą ir stiprią Europą ir kad tai prilygsta lyderystės, ryžto ir vizijos demonstravimui“, – teigiama rezoliucijoje.

europos liaudies partija

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai