Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius apžvelgdami svarbiausius savaitės įvykius didžiausią dėmesį skyrė situacijai Rusijoje.

R.Juknevičienei šią savaitę pavyko į Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto, kuris susijęs su žmogaus teisių apsauga Europos Sąjungos viduje, darbotvarkę įtraukti klausimą dėl Lietuvos teisėjų, prokurorų ir tyrėjų, dalyvavusių Sausio 13-osios bylos tyrime, persekiojimo. Kremliaus režimas persekioja šios žmones, ir neaišku, kokiu pagrindu jiems kelia bylas. Klausimų daug, nes šiuo atveju nėra aiškus Interpolo vaidmuo – ar šie prašymai dėl sulaikymo priimti pastarosios institucijos iniciatyva.

Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete, kuriame dirba A. Kubilius, šią savaitę buvo pritarta Lietuvai labai svarbiu klausimu – dėl Astravo atominės elektrinės saugumo ir raginama nepradėti jos komercinės veiklos, kol bus įgyvendintos visos ES saugos rekomendacijos. Po gana solidaraus įvairių frakcijų atstovų balsavimo komitete šiuo klausimu  tikimasi, jog vieningas parlamentarų požiūris dėl šios rezoliucijos bus galutinai balsuojant vasarį Plenarinėje sesijoje.

Tačiau svarbiausia šios savaitės politinė tema buvo įvykiai Rusijoje. Visi Europos Parlamente kalbėjo apie Aleksejaus Navalno sulaikymą, protestus Rusijos miestuose ir, žinoma, apie garsųjį filmą apie Putino dvarą, kurio peržiūrų skaičius jau artėja prie 100 milijonų.

elp

Print Friendly, PDF & Email