2024, balandžio 24, Trečiadienis

ES kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu agentūra įsikurs Frankfurte

ES Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu agentūra (AMLA) įsikurs Frankfurte prie Maino, bendrame balsavime ketvirtadienį nusprendė Europos Parlamentas ir ES Taryba.

Iš viso devyni kandidatai pateikė paraiškas priimti AMLA ir pristatė savo kandidatūras bendruose viešuose klausymuose, tarp jų ir Vilnius. Vokietijos miestas Frankfurtas prie Maino gavo daugumą balsų per pirmąjį balsavimo turą.

„Naujoji agentūra AMLA pakeis situaciją ES kovojant su nešvariais pinigais. Ji prižiūrės rizikingiausius finansų subjektus, vykdys nefinansinio sektoriaus priežiūrą ir atliks lemiamą vaidmenį užkertant kelią mokesčių vengimui. Dabar, kai Parlamentas turi lygiavertį balsą renkant agentūros būstinę, šį procesą padarėme skaidresnį, rengdami bendrus viešus klausymus, ir nustatėme konkrečius atrankos kriterijus, kad užtikrintume, jog įsikūrimo vieta leistų institucijai visapusiškai vykdyti savo užduotis ir įgaliojimus. Sveikiname nugalėtoją Frankfurtą!”, – sakė Europos Parlamento pranešėjai Emil Radev (Europos liaudies partija, Bulgarija) ir Eva Maria Poptcheva („Atnaujinkime Europą“, Ispanija).

Sprendimą dėl naujos ES agentūros vietos pirmą kartą bendrai priėmė Europos Parlamentas ir ES Taryba po Europos Sąjungos Teisingumo Teismo išaiškinimo. Naujosios agentūros įkūrimas yra dalis platesnio teisės aktų paketo, kuriuo siekiama veiksmingiau kovoti su pinigų plovimų ir terorizmo finansavimu. Dabar, kai dėl viso paketo preliminariai sutarė ES Taryba ir Europos Parlamentas, jį dar galutinai turės patvirtinti abi pusės. Europos Parlamentas dėl to turėtų balsuoti balandžio mėnesio plenarinėje sesijoje.

Priimtas teisės aktas įsigalios nuo 2025 m. liepos. Iki tol Europos Komisija bus atsakinga už agentūros įkūrimą ir jos veiklos pradžią.

- Reklama -

Naujausi straipsniai