Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) balsavo už papildomų 80 mln. eurų skyrimą ES tyrimų programai „Horizontas 2020“ bei 20 mln. eurų – jaunimo mainų programai „Erasmus+“.

Šį sprendimą palaikė 614 EP narių, prieš buvo 69, o susilaikė 10. Dėl papildomo finansavimo šioms programoms EP ir ES Taryba sutarė pernai gruodį.

Pagal programą „Horizontas 2020“ 34,6 mln. eurų papildomai bus skirta kovai su klimato kaita, visų pirma ekologiško transporto, baterijų ir švaresnės aviacijos plėtrai, o 45,4 mln. eurų papildomai numatyta anglies dvideginio neišskiriančios energijos gamybai, taip pat su energetika bei klimato kaita susijusioms technologijoms.

Europarlamentarai trečiadienį taip pat pritarė 1,8 mlrd. eurų ES lėšų grąžinimui valstybėms sumažinant jų įnašus į ES biudžetą. Tai kasmetinė procedūra, kai Europos Komisija gauna papildomų lėšų iš delspinigių ir baudų (2018 m. jos sudarė 1,27 mlrd. eurų) bei nevisiško ES programų įgyvendinimo (527,8 mln. eurų). Kartu priimtoje rezoliucijoje EP paragino ateityje iš baudų ir delspinigių gautas pajamas panaudoti kitiems ES tikslams, nemažinant valstybių įnašų.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email