2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

EP ragina ES valstybes sekti Lietuvos pavyzdžiu stiprinant ryšius su Taivanu

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) griežtai pasmerkė Kinijos agresyvias karines pratybas aplink Taivaną ir paragino ES pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir stiprinti santykius su Taipėjumi.
EP rezoliucijoje, kuriai pritarė 424 EP nariai, 14 balsavo prieš, o 46 susilaikė, smerkiamos po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito Taivane šį rugpjūtį Taivano sąsiauryje pradėtos Kinijos karinės pratybos. Europarlamentarai ragina Kiniją susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, kurie destabilizuotų padėtį Taivane ir regione.

Pripažindami Taivano palankumą ES, strateginę partnerystę prekyboje ir šalies lyderystę aukštų technologijų, įskaitant ir lustų, tiekime, EP nariai kviečia ES stiprinti santykius su Taivanu. Jie sveikina Lietuvos planus šių metų rudenį Taipėjuje atidaryti šalies prekybos atstovybę ir ragina kitas ES valstybes, kurios neturi panašių atstovybių, pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir sustiprinti dvišalius santykius su Taivanu. Europarlamentarai taip pat pakartoja savo prašymą Europos Komisijai pradėti pasiruošimą dėl ES dvišalės sutarties dėl investicijų su Taivanu sudarymo.

ES ir Kinijos santykių pagrindu ir toliau išlieka „vienos Kinijos“ principu paremta politika, teigiama rezoliucijoje, todėl neturėtų vienašališkai ir agresijos pagrindu būti keičiama nusistovėjusi padėtis Taivano sąsiauryje. Savo ruožtu „demokratinės Taivano salos gyventojai turi turėti laisvę pasirinkti, kaip jie nori gyventi“, – teigiama rezoliucijoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai